MIEJSCE:
W internecie nie ma wiele informacji na temat tego cmentarza. Na miejscu, z tablicy informacyjnej, można się tylko dowiedzieć, że cmentarz ten funkcjonował do 1947r. Miejsce podzielone jest jakby na dwie części pomiędzy którymi znajduje się cmentarz wojenny. Patrząc na cmentarz wojenny, po prawej stronie można zauważyć groby, albo to co z nich zostało oraz kaplicę cmentarną (która może kiedyś doczeka się własnego kesza), po prawej zaś jest widniejący na zdjęciu pomnik oraz kilka tablic z nagrobków (tam też wskazują współrzędne).
Z tego co mówił teściu niegdyś były tu spore grobowce. Opowiadał, że za kajtasa chłopaki robili testy na odwagę... szli w nocy na cmentarz i trzeba było wejść do takiego grobowca i wyjąć coś z trumny... Z reguły można było wynieść z takiego grobu puste flaszki po winie spożywanym przez miejscowych pijaczków. Jak widać pomimo braku komputerów, internetu czy wypasionych zabawek dzieci z tamtego okresu nie cierpiały na nudę.
SKRZYNKA:
To mikro, ukryte poza ogodzeniem (płotkiem), na wysokości kolan, lekko przysypane. Aby zdobyć kordy prowadzące do kesza należy rozwiązać podane niżej równania:
N 53 (A-B)+2.367+A+D
E 17 C-D-25.261-B-C
Gdzie:
A) Frirdrich Dorr - suma cyfr z daty śmierci
B) Liczba liter w nazwisku Billi, który żyl w latach 16.12.1906-04.05.1930
C) Ile lat żył Emil Kuhn
D) Liczba liter w nazwisku rodowym Marie Patgmahl
Dla zmotoryzowanych:
Auto zostawiamy po przeciwnej stronie ulicy, na stacji Orlen.
Powodzenia!