Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
† Najstarsze Kościoły w Gdyni III - OP53D1
Mały Kack. Parafia Chrystusa Króla
Właściciel: TSW
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 50 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 02-09-2012
Data utworzenia: 03-07-2012
Data opublikowania: 02-09-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 25-09-2020
93x znaleziona
2x nieznaleziona
13 komentarze
watchers 15 obserwatorów
120 odwiedzających
80 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Leone, vabnn
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Najstarsze Kościoły w Gdyni III
Mały Kack. Parafia Chrystusa Króla
 
Pierwszy kościół w Drewnianej Warszawie powstał w roku>>>. Wówczas>>>. W późniejszych latach, kiedy rodziło się Miasto z Morza i Marzeń, a do wsi zaczynało napływać coraz to więcej ludzi  w poszukiwaniu pracy, czy też bardziej w nadziei, że miasto nieskończonych, wydawać by się mogło możliwości przygarnie ich w końcu i da szansę na lepsze życie, powstał we wsi kościół dość ekscentryczny jak na tamte czasy. Budowla kontrastująca z ówczesną architekturą zbudowana była>>>. Niestety i ten budynek popadł w ruinę. podczas wojny został>>>. Jednakże w latach>>> Proboszcz parafii Mały Kack wysłał list z prośbą do >>> o znalezienie funduszy na odbudowę świątyni, przez wzgląd na jej prowizoryczność (po wojnie sklecono drewniany kościółek) i już w roku >>> Rozpoczęto prace budowlane. Odnowiono>>>, >>> wykonał kapliczki drogi krzyżowej, a >>>.  Ze świątyni z okresu dwudziestolecia międzywojennego pozostała jedynie ta wieża... 
O skrzynce:
Zdecydowanie odradzamy podejmowanie jej po deszczu (Broń Boże w jego trakcie!). W niedziele i święta chrześcijańskie z resztą również.
Pierwszy kościół w Drewnianej Warszawie powstał w roku 1933. Jednak trzy wieki przed tym, zanim do tego doszło niemieccy osadnicy sprowadzili wpierw na te ziemie luteranizm. Wówczas podpalili i zgrabili kościół w Wielkim Kacku, by w Małym zbudować zbór. Kiedy rodziło się Miasto z Morza i Marzeń, a do wsi zaczynało napływać coraz to więcej ludzi  w poszukiwaniu pracy, czy też bardziej w nadziei, że Chrystus Król Kack m/miasto nieskończonych, wydawać by się mogło możliwości przygarnie ich w końcu i da szansę na lepsze życie, założono tu parafię. Przed pierwszym proboszczem stanęło zadanie wybudowania kościoła w szczerym polu. Dotychczas bowiem przez wiele lat figurowały w tym miejscu prowizoryczne kapliczki budowane przez tamtejszych rzemieślników.
Mimo trudności w 1933r. stanął tutaj kościół, a solidność i rozmach tej budowy kontrastowały  z ówczesną architekturą tego miejsca. Niestety w trakcie wojny popadł on w ruinę, a zniszczenia oszacowano na 60%. Po zakończeniu wojennej pożogi, w  roku 1957 nowy proboszcz parafii wysłał list z prośbą do Kurii Biskupiej o wpisanie do rocznego planu budowlanego odbudowę świątyni, przez wzgląd na jej prowizoryczność (po wojnie znów sklecono jedynie drewniany kościółek). Już w czerwcu tego samego roku uzyskano pozwolenie na budowę, a kamień węgielny poświęcono w lipcu 1958r. Dyrektor Gdyńskiego Liceum Plastycznego wykonał kapliczki drogi krzyżowej, parafianie ufundowali organy, a przed kilkunastoma laty wykonano obrazy boczne, oraz rzeźbę Chrystusa Uwielbionego w mahoniu.  
Ze świątyni z okresu dwudziestolecia międzywojennego pozostała jedynie wieża z trzema dzwonami, z których największy waży 1,3 t i nosi imię Maria.
(na podstawie http://www.chrystuskrolkack.pl/c13i838/nasza-parafia-o-parafii.html)

Skrzynka

Pod współrzędnymi. Zdecydowanie odradzam podejmowania jej po deszczu (lub w jego trakcie). W niedziele i święta z resztą również. Skrzynka dzwonnikowi na drodze stoi, a jeśli "Maria" zabije, można ze strachu spaść. Z tej pozycji raczej niczego się nie zdobędzie.

Pamiętaj, aby zamknąć ją bardzo dokładnie i szczelnie!
Zaczep ją przy odkładaniu (magnes)!
 
Aby zdobyć finał należy zaliczyć wszystkie kesze z geościeżki:
1234567f

Znalezienie skrzynki jest niezbędne do zaliczenia geościeżki i finału

Informacje jak zdobyć finał otrzymasz, rozwiązując quiz - link w opisie finału.

Dla ułatwienia zrób sobie zdjęcie miejsca ukrycia.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 93x nieznaleziona 2x komentarz 13x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia