Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Proces nitracji - OP4570
ZTS Pronit
Eigenaar: WrednaBestia
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 157 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 17-10-2011
Gemaakt op: 04-12-2011
Gepubliceerd op: 04-12-2011
Laatste verandering: 19-06-2012
14x Gevonden
0x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
4 x Bekeken
4 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
2 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: burak, rubeus
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Dangerous Cache  Torch needed  Take something to write  Fixed by magnet  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Skrzynka reaktywowana w ekipie: Wredna Bestia, Martuś, WithinBacardi, Ranwers oraz R00t7 podczas eksploracji PRONITu.

Zdobycie tego kesza jest niebezpieczne, planując go podejmujesz świadomie ryzyko! Budynek od dawna nie był konserwowany a droga nie jest prosta! Istnieje ryzyko upadku z wysokości! Poszukiwania w co najmniej 2 osoby to bardzo mądra decyzja!

O obiekcie:

Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit-Pionki (ZTS Pronit) wywodzą się z powstałej w 1923 r. Państwowej Wytwórni Prochu i Materiałów Kruszących (PWPiMK), ulokowanej w Puszczy Kozienickiej koło wsi Zagożdżon. Nazwę wioski przemianowano w 1932 r. na Pionki. Dzięki ulokowaniu PWPiMK niewielka wieś w ciągu kilkunastu lat przekształciła się w miasto (1954).

Do rozpoczęcia wojny zakłady produkowały głównie materiały wybuchowe na potrzeby wojska, położenie (wybrane nieprzypadkowo) pośród lasów i mokradeł Puszczy Kozienickiej z dala od większych osad ludzkich, sprzyjały tego typu tajnej produkcji, gdyż istniało małe prawdopodobieństwo dostania się w pobliże osób postronnych.
W czasach powojennych rozszerzono asortyment produkcji fabryki, formując nowe zakłady wchodzące w jej struktury, rozpoczęto produkcję tworzyw sztucznych, klejów itp.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit-Pionki (ZTS Pronit) wywodzą się z powstałej w 1923 r. Państwowej Wytwórni Prochu i Materiałów Kruszących (PWPiMK), ulokowanej w Puszczy Kozienickiej koło wsi Zagożdżon. Nazwę wioski przemianowano w 1932 r. na Pionki.

Dzięki ulokowaniu PWPiMK niewielka wieś w ciągu kilkunastu lat przekształciła się w miasto (1954).Do rozpoczęcia wojny zakłady produkowały głównie materiały wybuchowe na potrzeby wojska, położenie (wybrane nieprzypadkowo) pośród lasów i mokradeł Puszczy Kozienickiej z dala od większych osad ludzkich, sprzyjały tego typu tajnej produkcji, gdyż istniało małe prawdopodobieństwo dostania się w pobliże osób postronnych.W czasach powojennych rozszerzono asortyment produkcji fabryki, formując nowe zakłady wchodzące w jej struktury, rozpoczęto produkcję tworzyw sztucznych, klejów itp.

Kryzys polskich firm z okresu PRL nie ominął Pronitu. Wczesne lata 90 to początek końca tej firmy, dawnego potentata chemicznego. Rozpoczęły się grupowe zwolnienia, redukcje produkcji, firmę podzielono na kilka spółek, aż w końcu nastąpiła upadłość macierzystego zakładu. W 2005 r. od syndyka masy upadłościowej Urząd Miasta Pionki odkupił majątek "ZTS Pronit"

Do rozpoczęcia wojny zakłady produkowały głównie materiały wybuchowe na potrzeby wojska, położenie (wybrane nieprzypadkowo) pośród lasów i mokradeł Puszczy Kozienickiej z dala od większych osad ludzkich, sprzyjały tego typu tajnej produkcji, gdyż istniało małe prawdopodobieństwo dostania się w pobliże osób postronnych.W czasach powojennych rozszerzono asortyment produkcji fabryki, formując nowe zakłady wchodzące w jej struktury, rozpoczęto produkcję tworzyw sztucznych, klejów itp.

 

Droga do skrzynki:

Kesz zamieszkał pod najwyższym podestem - dotrzeć do niego można schodami z dołu (droga polecana), albo drabinką od zewnątrz (droga zdecydowanie nie polecana).

Uwagi praktyczne:

Decydując się na podjęcie tego kesza decydujesz się na eksplorację opuszczonego i niekonserwowanego budynku. Oznacza to, że czyhają na Ciebie różne niebezpieczeństwa. Zastanów się, czy ten kesz jest dla Ciebie, nie podejmuj niepotrzebnego ryzyka!

W skrzynce, jako spontanicznym mikrusie, znajduje się tylko logbook.

Powodzenia!

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Przed wejściem
Miejsce na telefon
Szafa ze wskaźnikami
Temperatury mieszanin ponitracyjnych
Piec
***
***
***
Ładnie wykończone schody w fabryce
Przerdzewiały podest
Spoiler ogólny
Znad kesza
W całej okazałości
Logs: Gevonden 14x Niet gevonden 0x Opmerking 1x Afbeelding 2x Alle logs Galerij