Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
SU003 - Arabians - OP4355
...iii-haaaa na Kujawach
Właściciel: subo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 89 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 01-11-2011
Data utworzenia: 02-11-2011
Data opublikowania: 02-11-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 24-01-2014
42x znaleziona
4x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 4 obserwatorów
58 odwiedzających
32 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Konie czystej krwi arabskiej zwane potocznie Arabami uważane są często za kwintesencję piękna konia. Koniki te, w zależności od źródeł, pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu i jest hodowana na całym świecie do dziś - stanowiąc jednoczesnie najstarszą hodowaną nieprzerwanie rasą koni.

Konie arabskie podobno cechują niezwykła wytrzymałość, brak większych wymogów w hodowli i bardzo szybki galop. Na długich dystansach nie mają sobie równych. Są inteligentne, wrażliwe i przywiązane do człowieka (choc i tak osobiście uwazam, że Hucuły sa o wiele przyjaźniejsze, mądrzejsze, wytrzymalsze i w ogóle sa najbardziej wspaniałymi końmi na całym swiecie). "Araby" to konie o żywym temperamencie, lecz zawsze posłuszne. Koni tej rasy używano w hodowli wielu innych ras.

Do głębszej lektury o tych jakże wspaniałych czworonogach kopytnych zapraszam na poniższe strony:

http://www.polskiearaby.com/

http://www.janow.arabians.pl/

oraz Wikipedia.

OPIS MIEJSCA:

Stadnina Koni Falborek Arabians - zaliczana jest do grona największych stadnin prywatnych w Polsce. Położona malowniczo wśród przepięknych falborskich łąk i lasów, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Zgłowiączki jest stadniną hodującą konie arabskie czystej krwi obecnie 28 koni arabskich.

Stadnina położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, w sercu Kujaw, w historycznym mieście - Brześciu Kujawskim, które jest jednym z najstarszych miast w Polsce (prawa miejskie otrzymał w 1250 roku). Bez wątpienia najznamienitszym obywatelem i mieszkańcem Brześcia Kujawskiego był, urodzony tutaj, Władysław Łokietek - książę brzeski i kujawski, zjednoczyciel i król Polski, który konno jeździł - a jakże, niekoniecznie zaś na konikach arabskich, aczkolwiek zacne czworonogi lubował.

Nazwa stadniny wywodzi się od miejsca jej założenia - Falborek to dzielnica miasteczka, niegdyś osobna wieś, wchłonięta obecnie przez Brześć Kujawski. Ogólna powierzchnia gospodarstwa wynosi 45ha w tym 10ha łąk i pastwisk oraz 35ha gruntów ornych.

Sami mieszkańcy stadniny są niejednokrotnie nagradzani w przeróżnych czempionatach, a inteligencją z całą pewnością dorównują swoim opiekunom.

Nie rozpisując się zbyt wiele podaję link do strony www stadniny.

OPIS SKRZYNKI:

Nano-magnetyk. Umieszczony w oczywistym miejscu, poza terenem stadniny, nie ma obaw, że zdekonspirujemy miejscówkę, jednak zalecałbym ostrożność. Umieszczony wyżej od wysokości wzroku. Przy wyjmowaniu mikrologbooka proszę o delikatność, żeby go nie uszkodzić. Po wpisaniu notatki keszyk dokładnie odłożyć na miejsce.
Koordy poprawione dzięki Kula83. :)
Dzięki wielkie :)

 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.