Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
SWARZĘDZKIE KESZOWANIE - Poczta - OP432A
W Swaju też są zabytki
Eigenaar: marass1111
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 82 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 30-10-2011
Gemaakt op: 30-10-2011
Gepubliceerd op: 30-10-2011
Laatste verandering: 06-04-2014
119x Gevonden
4x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
34 x Bekeken
88 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Take special equipment  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Poczta

Działalność władz pruskich wywierała istotny wpływ na stan gospodarki Swarzędza. Dużą rolę odegrały tu procesy rozwojowe stanu komunikacji w Wielkopolsce i połączenia jakie Swarzędz uzyskał z innymi ośrodkami miejskimi. Władze pruskie zmierzały do połączenia zaanektowanych ziem polskich ze stolicą Prus drogami bitymi i kolejowymi. Pod koniec XVIII wieku zbudowano przez Swarzędz drogę brukowaną. Znacznie ona polepszyła  warunki komunikacyjne z Poznaniem. W latach 60-tych podniesiono trakt do rangi drogi państwowej o nawierzchni bitej prowadzącej z Poznania do Wrześni i dalej do Słupcy. Wielkopolska jako rejon wybitnie rolniczy połączona została z rynkami i ośrodkami przemysłowymi Górnego Śląska oraz innych prowincji pruskich. Rzutowało to na rozwój transportu kołowego i komunikacji pocztowej. Już za czasów I Rzeczypospolitej przez Swarzędz przechodził szlak ekstrapoczty warszawsko-poznańskiej.

Na podstawie zawartej konwencji w 1807r. wytyczony został trakt wojskowo- handlowo-pocztowy… Uruchomienie jego stworzyło dla Swarzędza dogodne połączenia z wieloma miastami. Swarzędz miał także inne połączenia pocztowe zorganizowane na przełomie XVIII i XIX wieku. Przez miasto na przemian kursowała poczta konna i dyliżansowa. Od lat czterdziestych funkcjonowała w Swarzędzu poczta listowa. W 1850 r. urząd pocztowy otrzymał kasownik nr 1375 służący do stemplowania przesyłek pocztowych. W początkowym okresie odbywał się tylko przewóz przesyłek. Po wprowadzeniu czterokonnych dyliżansów dokonywane były również przewozy podróżnych. W Swarzędzu utrzymywano cztery dyliżanse, które kursowały do Poznania, Wrześni, Gniezna i Środy. Poczta konna funkcjonowała do lat 80-tych XIX wieku, do czasu wybudowania linii kolejowej z Poznania do Wrześni. Kolejowy odcinek drogowy oddany został do użytku publicznego 1 września 1887 roku. Budowany był etapami i w pierwszej kolejności wybudowano odcinek Poznań-Swarzędz po którym kursowały pociągi dowożące robotników kolejowych. Połączenia kolejowe wyparły linie dyliżansów konnych w Swarzędzu.

Kesz

Kesz to mikromagnetyk ukryty blisko wejścia do budynku poczty. Uwaga na przechodniów!!!  W lokbooku znajduje sie litera - zapisz ją!!! Będzie niezbędna do zdobycia skrzynki finałowej.

Zadanie

Na elewacji bydynku znajduje się tablica informacyjna Urzędu Pocztowego 62-020 Swarzędz 1. Poczta w sobotę czynna jest do godziny ?? Suma cyfr da nam potrzebną liczbe. Przyporządkuj cyfrę literze z kesza i zapisz je.

Równolegle z projektem Swarzędzkie Keszowanie zachęcam do zdobywania kesza Powrót do przeszłości - Swarzędz

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Poczta
Spojler