Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Zgrupowanie "CHROBRY II' - OP4271
Eigenaar: adan
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 114 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 15-10-2011
Gemaakt op: 17-10-2011
Gepubliceerd op: 17-10-2011
Laatste verandering: 11-04-2015
227x Gevonden
1x Niet gevonden
4 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
3 x Bekeken
139 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: gemiddeld
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Pomnik poświęcony jest żołnierzom AK Zgrupowania "Chrobry II ", którzy walczyli i polegli w czasie Powstania Warszawskiego w zachodniej części Śródmieścia. Zgrupowanie powstało 1.VIII. 1944 r. wieczorem z żołnierzy i oficerów,którzy nie zdołali dotrzeć na czas do miejsc zbiórek swoich oddziałów,oraz z ochotników i przy olbrzymim wsparciu miejscowej ludności. Teren działania Zgrupowania to rejon ograniczony ulicami Al. Jerozolimskie, Towarowa, Krochmalna, Grzybowska do Pl. Grzybowskiego.Przez większość czasu był to najdalej na zachód wysunięty kawałek wolnej Warszawy i przyjmował na siebie najbardziej zmasowane niemieckie ataki. Z czasem rejon ten nazwano "twardym frontem",który utrzymano do końca. Dodatkową wielką zasługą powstańców było to, że utrzymali oni magazyny i młyn w rejonie ul. Prostej.. W późniejszym okresie powstania stanowiły one jedno z niewielu źródeł żywności dla ludności Warszawy. Walczyli i polegli . Zapalmy tu świeczkę na dowód naszego hołdu i pamięci !

Skrzynka -maleńki mikrusik zaopatrzony w magnes, przyczepiony jest do znaku Polski Walczącej z boku pomnika. Jak przy wszystkich ulicznych, warszawskich skrzynkach, przy podejmowaniu trzeba wykazać się dyskrecją i wzmożoną czujnością. Duży ruch pieszy,sąsiedztwo przystanku autobusowego, okna parterowego mieszkania oraz umiejscowienie pomnika wymagają, aby czynności geocacherskie wykonywać w porze minimalnego ruchu pieszego (wieczór,noc, wczesny ranek). Jednak i w dzien można (uzbroiwszy się w cierpliwość) doczekać się na odpowiedni do podjęcia moment. Wam, Mili Poszukiwacze, życzymy powodzenia i szczęścia, a sobie -aby skrzynka przetrwała jak najdłużej. To jednak od Was w dużej mierze zależy. Pozdrawiamy Wszystkich.