Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
mushin68 - EPGD Plane Spotting - OP3C05
ICAO: EPGD, IATA: GDN
Właściciel: mushin
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 142 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 03-08-2011
Data utworzenia: 03-08-2011
Data opublikowania: 03-08-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 07-10-2015
143x znaleziona
2x nieznaleziona
12 komentarze
watchers 5 obserwatorów
6 odwiedzających
112 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
40 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, baloniarz, bamba, Beeras, blaal, Chester, Demagik, destick, esem, freney, frymek, geesoos, gmk007, Highlander, Hybryd, Jed team, Kaczor, Kika, kirinasta, koliber, Krecik34, mahisna, marx, MTW, My_Key, pan_ryba, parch90, Pillow, Qbacki, rademenez, Rogaty01, SlaMar, soolash, szanto, tańczące fasolki, trojmiasto, tuchlin, viridiana, yabay, Zrobieni_w_bambInO
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Plane spotting (aircraft spotting) - hobby polegające na obserwacji samolotów oraz rejestrowaniu szczegółów dotyczących danego lotu, takich jak linia lotnicza, trasa, model samolotu, jego rejestracja itd. Najczęściej spotterów można spotkać w pobliżu pasów startowych. Ciekawą odmianą jest RNAV Spotting, polegający na robieniu zdjęć samolotom znajdującym się na wysokości przelotowej, czyli ok. 400 FL (~10 km).

Przy gdańskim lotnisku działa Stowarzyszenie EPGD Spotters, które jest oficjalnym partnerem portu lotniczego. Ciekawą sprawą jest, że spotterzy są mile widziani przez pracowników lotnisk, gdyż stanowią dodatkowy element wspomagający bezpieczeństwo - to oni jako pierwsi często mogą zaobserwować podejrzane i potencjalnie niebezpieczne sytuacje (pod warunkiem, że nie przeskakują przez ogrodzenie i nie wchodzą tam, gdzie nie powinni).

Linki:

http://airport.gdansk.pl sprawdź planowane godziny przylotów i odlotów, żeby wiedzieć kiedy i jakim samolotom można będzie cyknąć fotki
http://www.flightradar24.com na żywo obserwuj na mapie aktualną pozycję samolotu (widoczne są tylko maszyny wyposażone w transponder ADS-B)
http://www.epgd.net.pl/spotting_w_gdansku.php mapka z zaznaczonymi miejscówkami do spottingu na EPGD
http://www.epgd.net.pl Stowarzyszenie EPGD Spotters


O skrzynce:

Skrzynka ukryta jest pod koordynatami, w lasku tuż obok jednego z najlepszych punktów do spottingu przy EPGD. Dojazd ulicą Rakietową do końca, aż do samego płotu lotniska. W pobliżu znajduje się również podest zbudowany specjalnie z myślą o spotterach, z którego pięknie widać cały pas startowy.

Miejsce świetnie nadaje się do obserwacji lądowań na pasie 29, startów na 11 oraz kołowań. W pobliżu znajduje się generator odgłosów ptaków drapieżnych, który ma za zadanie odstraszać ptaki znad pasa startowego, żeby nie uszkodziły samolotów np. wpadając do silników. Jeżeli pobędziecie tam chwilę na pewno usłyszycie emitowane przez niego odgłosy :)

Zachęcam Was do robienia własnych zdjęć i umieszczenia najlepszego w logu, być może z opisem - jaki to samolot, jaka trasa itd.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
źródło: www.epgd.net.pl