Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
KK-11 Łódzki Chińczyk - OP3A11
Opuszczona Fabryka Ramischa
Właściciel: Kalinka
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 211 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 08-07-2011
Data utworzenia: 08-07-2011
Data opublikowania: 08-07-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 11-07-2014
21x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 5 obserwatorów
2 odwiedzających
17 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Rozart
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Opis PL

HISTORIA FABRYKI :
Fabryka Ramischa mieści się przy Piotrkowskiej 138/140, w kwadracie ulic Piotrkowskiej, Roosvelta i Sienkiewicza. Pierwotnie należała do Franciszka Ramischa, a później do jego rodziny i spadkobierców. Jej budowa ruszyła w latach 90-tych XIX wieku, a ostateczny kształt przybrała 40 lat później, w latach 30-tych wieku XX. Mieściła się w niej tkalnia, przędzalnia, liczne magazyny oraz, bezpośrenio przy ulicy Ewangelickiej (dzisiejsza Roosvelta), tzw. "skarbnica".
W 1924 powstała w niej Fabryka Wyrobów Bawełnianych Spółka Akcyjna Franciszek Ramisch w Łódzi, która zatrudniała ok. 1.000 osób, po wojnie wciąż działała w nowym ustroju. Została zamknięta dopiero w 1990 i niszczeje do dzisiaj. Zniknęły stare kominy oraz niektóre elementy budynków. W 2004 zainteresował się nią inwestor, ale niestety rewitalizacja obiektu cały czas kończy się na samych projektach. Wejscie od ul. Piotrkowskiej zajmują obecnie budki z chińskim jedzieniem, dzieki czemu miejsce to nazywane jest łódzkim "China-Town". Pierwsze wrażenie zdecydowanie nie jest pozytywne, jednakże warto zajrzeć nieco głębiej i obejrzeć z bliska mury dawnej fabryki.


 

ROZGRYWKI I CACHE:
Aby zdobyć skrzynkę musicie zmierzyć się z nami w partyjce Chińczyka. Na pewno znacie tę grę, więc nie będziemy tłumaczyć jej zasad. Ewentualne wątpliwości rozwiejemy podczas spotkań. Chętnych do rozgrywki prosimy o kontakt drogą e-mail’ową ze mną lub z KozaKiem i wspólnie ustalimy dogodne miejsce i czas. W wyjątkowych przypadkach (np. dla osób spoza Łodzi, które chciałyby podjąć skrzynkę) możliwa jest gra przez Internet.
A teraz o co tak naprawdę chodzi? Skrzynka jest na stałe ukryta na swoim miejscu i nie będzie można jej podjąć podczas spotkania. Waszym celem jest natomiast zdobycie od nas wskazówek, jak dotrzeć do cache. Maksymalnie możecie zdobyć 4 instrukcje, od informacji najbardziej ogólnej do szczegółowego opisu miejsca ukrycia. Zasady są bardzo proste, zwycięstwo gwarantuje Wam wszystkie wskazówki, 3 wprowadzone do domku pionki – 3 podpowiedzi, 2 pionki – 2, no i jeden wprowadzony pionek daje Wam jedną podpowiedź.
Zachęcamy do podejmowania wyzwania w parach, wtedy zależnie od liczby pionków będziemy mogli negocjować liczbę wskazówek.

Skrzynka założona razem z KozaKiem :*

Wpisy do logu: znaleziona 21x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy