Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Przepaść - OP37F5
Najpiękniejsze miejsce w całym Szczecinie
Właściciel: drachim i kaczka
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 84 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 10-06-2011
Data utworzenia: 10-06-2011
Data opublikowania: 10-06-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 21-10-2017
114x znaleziona
6x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 11 obserwatorów
25 odwiedzających
92 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
19 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agata*, agatczjenek, alex22, Arishia, bejgee, Domin05, Driver, Gary i Izek, kaber - konto niektywne, kowsiu, kurier, M&M, martamatylda, Nacudja, natkat, Olix, Piraxas, Saimek, zabek00
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Pomiędzy Wzgórzem Akademickim, a okolicami restauracji „Grota” znajduje się rozległe wyrobisko dawnej kopalni kredy, ograniczone z trzech stron bardzo stromymi zboczami porośniętymi lasem. Kesz ukryty jest po wschodniej stronie wyrobiska, na szczycie kilkudziesięciometrowej przepaści, w jedynym miejscu gdzie brak drzew pozwala podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Szczecin.

Poszukiwania najlepiej rozpocząć od restauracji „Grota”, gdzie można zaparkować samochód. W pobliże miejsca ukrycia możemy dotrzeć idąc zgodnie z oznaczeniami żółtego szlaku drogą po prawej stronie restauracji. Krótszą trasą będzie ścieżka prowadząca bezpośrednio z parkingu stromo pod górę. Obie drogi łączą się ze sobą i prowadzą do Stacji nr 9 ścieżki zdrowia (patrz zdjęcie), gdzie należy skręcić w prawo w jedną z dwóch ścieżek. Punkt widokowy oddalony jest ok. 50m od szlaku.

Skrzynka ukryta jest w dołku ok. 1,5m za dużym, „naznaczonym” dębem (skraj dołka od strony dębu; płytko zakopana). Znajdziemy w niej logbook z ołówkiem, certyfikaty 1TF (z płynną nagrodą), 2TF i 3TF, fanty na wymianę i GK. UWAGA! Wśród fantów znajdują się 3 zestawy po 2 kupony, które można wymienić na piwo w namiotach Bosmana w trakcie Dni Morza, czyli do niedzieli! Trzeba zatem się pośpieszyć! ;)

Punkt widokowy jest „dziki” i nie jest zabezpieczony żadną barierką. Prosi się o zachowanie ostrożności i niepodchodzenie zbyt blisko krawędzi!

Nad przepaścią od czasu do czasu ktoś zrobi sobie ognisko i pozostawi stertę śmieci pomimo tego że przy stacji ścieżki zdrowia jest śmietnik. Dziś miejsce zostało przez nas uprzątnięte.

Przyda się środek odstraszający komary.


free counters
Obrazki/zdjęcia
Stacja nr 9
Widok
Szczecin z oddali
1,5m za naznaczonym dębem