Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
A184- Stary Toruń. - OP2EE7
Pierogarnia.
Właściciel: Arishia
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 52 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:05 h    Długość trasy: 0.01 km
Data ukrycia: 07-11-2010
Data utworzenia: 07-11-2010
Data opublikowania: 07-11-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 08-11-2010
234x znaleziona
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 6 obserwatorów
159 odwiedzających
166 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
29 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: alex22, Aniuśka, anka221, art_noise, axelek, farrider, Galka, gandolfus, GeoDrap 224, grzechkas1&Młoda, hadi, legokid, Liriela, Maleska, martuś, Michal+, My_Key, night_time, r00t7, snp, Stare Wredne Małżeństwo, telefonalarmowy, tolek-cacek, TSW, tuchlin, ViruS..., von Domel, Wrzos, zaboja
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

OPIS WYDARZENIA:

Skrzynka powstała spontanicznie podczas wspólnego obiadku na zakończenie 3 dniowych TORUŃSKICH MANEWRÓW.Laughing

W ten sposób zakończyliśmy WIELKIE TORUŃSKIE POSZUKIWANIE "Układu Słonecznego" , "Wielkiej Niedźwiedzicy" i wielu innych ciekawych skrzynek.

OPIS MIEJSCA:

W miejscu tym przepływa Struga Toruńska (BACHA).Struga ta do XIII w. uchodziła wyłącznie do rzeki Drwęcy, potem Krzyżacy dokonali rozdziału wód Strugi Toruńskiej, część kierując wykonanym przez siebie sztucznym kanałem do Torunia. Doprowadzona w ten sposób woda do miasta zasilała fosy zamkowe, umożliwiała pracę młynom miejskim i browarom. Druga część wód Strugi Toruńskiej płynęła swym pierwotnym korytem przez Bielawy, uchodząc pod Lubiczem do Drwęcy. Ta część obecnie znana jest pod nazwą Struga Lubicka. Tak więc w chwili obecnej w miejscowości Grębocin następuje rozdział wód na Strugę Lubicką uchodzącą do Drwęcy i na Strugę Toruńską, uchodzącą do Wisły, a biegnącą przez dzielnicę Mokre,wpada do stawu zwanego Kaszownikiem lub Dolnym Kaszownikiem (do końca lat 60. XX w. zasilała, obecnie zasypany pobliski staw Kaszownik, tzw. Górny), a dalej płynie krytymi kanałami pod Śródmieściem i Starym Miastem. Uchodzi do Wisły dwiema odnogami. Pierwsza odnoga pod ul. Uniwersytecką biegnie do pozostałości kościoła po dominikańskiego, dalej pod średniowiecznym Mostem Paulińskim, ulicą Strumykową w kierunku przedzamcza zamku krzyżackiego. Druga odnoga płynąc przez tereny Muzeum Etnograficznego, ma koryto w osi ulicy Czerwona Droga (nazwa ze względu na czerwone łożysko rzeki) dawne ogródki jordanowskie, a następnie wychodzi na powierzchnię za Placem Rapackiego w tzw. Dolinie Marzeń. W 2007 roku nastąpiło odsłonięcie fragmentu koryta Strugi na ul. Przedzamcze przy zbiegu z ul. Szeroką.

Struga jest także widoczna przez okno w podłodze w budynku przy ul. Most Pauliński 2, gdzie w tej chwili jest lokal gastronomiczny "PIEROGARNIA"

 

OPIS KESZA:

Skrzynka dostepna w godzinach: 11:03 do 22:56.Laughing

Kesz rozmiar ma duży, ale bez pojemnika. Jest tylko pisadło i logbook pokaźnych rozmiarów. Aby zaliczyć skrzynkę należy być trochę głodnym i poświęcić trochę czasu. Logbooka szukaj w widocznym miejscu około 1-2m od SPOJLERA, wpisu dokonuj przy stoliku najlepiej podczas degustacji.

Jeśli nie wiecie co robić - obserwujcie i dostosujcie się do atmosfery miejsca. Tam nie wolno po prostu wbiec i się wpisać!!! Warto mieć przy sobie kilka złotych.

 

Uwaga: LOGA szukamy od tyłu na około 4-5 kartce. Cool

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Stary Toruń.
Krecik...
Znaczek "G"
Trochę głodni...
Blisko.