Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Fallout 02 - OP1948
W uznaniu zasług
Eigenaar: ylstrom
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 3 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 09-04-2009
Gemaakt op: 01-05-2009
Gepubliceerd op: 01-05-2009
Laatste verandering: 20-05-2014
65x Gevonden
7x Niet gevonden
20 Opmerkingen
watchers 19 Volgers
16 x Bekeken
56 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
35 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: bartoszkula, Beeras, Chester, czarkowaty, formica, gambal, glaeken, Highlander, Irrachim, JoannaLadyMoon, Kaczor, KBR, keyman, kotar, lecter69, Liszewski.36, Maliniak, mushin, My_Key, nielu, pasymek, patimak, Pillow, proboszcz, Qbacki, rushcore, schron, Szpon, tATO, telefonalarmowy, trojmiasto, TSW, tuchlin, Voit, Wściekły Wąż
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Torch needed  Compass  Nature  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Opmerking van OC Team

Uwaga!
Obiekty w których ukryte są etapy i finał skrzynki "Fallout 02" znajdują się na trasie czerwonego szlaku turystycznego PTTK o wymownej nazwie "Szlak Fortyfikacji Nadmorskich Gdańska".
Więcej informacji o szlaku :
http://www.pomorskie.pttk.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=240&Itemid=67
Mapka na stronie PTTK jest orientacyjna, bardziej dokładny jest opis w zakładce "opis przebiegu".
Polecam również najnowsze wydania Planu Gdańska, gdzie przebieg szlaku jest pokazany bardzo dokładnie.
Przed zdobywaniem skrzynki proponuję zapoznać się dokładnie z trasą, aby uniknąć nieświadomego wtragnięcia na tereny Portu Północnego.
Eksploracja obiektów innych niż te znajdujące się na szlaku odbywa się na własną odpowiedzialność i naraża poszukiwacza na niekoniecznie miłe spotkanie ze Strażą Portową oraz ewentualne konsekwencje prawne związane z wtargnięciem na teren objęty zakazem wstępu.

Beschrijving PL
Dodatkowe atrybuty skrzynki

07.V.2173 r.

17.45

Po trzech dniach w końcu dotarłem w okolice Stacji. Dotarłbym szybciej gdyby istniał wciąż jakiś most nad brunatnymi wodami Wisły.

Natura również nie ułatwiła zadania. Właściwie to zastanawiam się czy te smutne, zaciekłe stwory można wciąż wiązać z naturą. Po zmroku kładziesz się spać wśród dziwnych roślin, a budzisz się o świcie otoczony przez zagon żarłocznego zielska. Zbryzgany gęstym zielonym sokiem (krwią?) i własna posoką wydostajesz się z pułapki wprost w szpony paskudnego jaszczura. Ten przynajmniej był smaczny, choć ugryźć potrafił....

Zużyłem już dużo stimpaków. Nie wiem jak dam sobie radę z samymi bandażami.

 22.12

Cała Stacja składa się z kilku budynków. Tylko niektóre z nich mają istotne dla działania kompleksu znaczenie. Są to Centrum Sterowania oraz dwie stacje nadawczo- odbiorcze - Mała i Główna. W pierwszej kolejności trzeba zająć się CS i Małą Wieżą.  

Po zmroku zbadałem sytuację. Centrum Sterowania pilnowane jest przez dwóch ludzi. Pierwsze istoty ludzkie jakie spotkałem na powierzchni. Nie ujawniłem się. Ani wygląd ani zachowanie nie wzbudzają mojego zaufania. Może gdyby nie ostrzeżenia Rady, spróbowałbym nawiązać kontakt. A tak sprawa jest prosta. Muszę załatwić rzecz sprawnie, tak by obsada pobliskiej wieży nie przyszła z odsieczą.

Właśnie, Mała Wieża Nadawcza obsadzona jest przynajmniej przez jednego człowieka. Co kilka chwil widzę go z jakąś butelką, w środku jakiś lekko żółtawy płyn.

22.55

W okolicy panuje praktycznie idealna cisza. Pora zacząć działać. 

 

O skrzynce:

Skrzynka jest ukryta w pozostałościach po 25 BAS ( http://www.bas.tpf.pl/index2.htm ). Dotrzeć można albo od strony mojej skrzynki  OP17DF  albo od parkingu przy terminalu kontenerowym (dojazd ul. Kontenerową). Pozostałe sposoby dojścia są niewskazane. Dodatkowo skrzynkę należy zdobywać w ciągu dnia! Nocne i wieczorne zdobywanie nie jest dozwolone ze względu na możliwe patrole Enklawy!!!

Konieczne jest zabranie ze sobą latarki, łopatki juz nie. W okolicy znajduje się sporo różnych bunkrów, które można (zachęcam) przy okazji zwiedzić. Jednocześnie zwracam uwagę na zachowanie ostrożności!! Szczególnie w bunkrach gdzie przy słabym oświetleniu o skręcenie kostki nietrudno!! Dlatego zabierzcie ze sobą kogoś do towarzystwa!

 Osobną sprawą są wieże. Skrzynki znajdują się tak że można je zdobyć bez potrzeby wspinaczki. Jeśli ktoś się jednak na takową zdecyduje to uprzedzam, że czasami jest to ryzykowne (szczególnie GPKO). Dlatego 2 razy zastanówcie się przed wejściem, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości (i złej pogody) zrezygnujcie!!  Wejść jest zwykle łatwo, zejść niekoniecznie!

Zalecana trasa tutaj. Na czerwono dojście, na zielono powrót (do czerwonego szlaku). Obiekty w których są skrzynki zaznaczyłem na czerwono, pozostałe opisane na ww stronce na biało. Obiekty nieopisane to żółte "0".  Żółta jedynka to moja skrzynka w Schornie Baterii Wydmowej. Posłuzyłem sie mapka z pkt (bije i google i zumi na głowę). Wszystko opisane bez GPS'a więc mam nadzieję że bardzo sie nie pomyliłem, w razie czego proszę o uwagi.

Skrzynka to multikesz. Pierwszy pojemnik z dalszą częścią historii i wskazówkami ukryty jest w Schronie Obsługi (611). Drugi w ZPKO. Trzeci, finalny w GPKO. Tylko 3 stopnie bo nie chciałem ciągać Was po każdym bunkrze, liczę że sami się na to zdecydujecie:)

Skrzynki 1 należy szukać w otworze wentylacyjnym w ścianie na wysokości kolan, pod pisanym, podrdzewiałym " r ".

Na spoilerach pierwsza i ostatnia skrzynka, środkowa jest bardzo oczywista :)

Ta skrzynka została utworzona sporo przezd Fallout'em 01 więc wystepują w niej pewne fabularne nieścisłości. Postaram się je wkrótce naprawić, choć z czasem może być ciężko.

 

20.09.2009

Zauktualizowałem mapkę - żółte gwiazdki * oznaczają bunkry 615 i 616. Filoetowy + określa przybliżone położenie kolejnego niewielkiego bunkra

Proszę zwrócić uwagę na uzupełnienie dodane przez Radę Rejsu, dotyczące trasy zwiedzania terenu i  ewentualnych nieprzyjemnosci związanych z zejściem ze szlaku!!

Geokrety

Geokrety  Compass - Totale afstand: 1359 km

Afbeeldingen
ZPKO i silosy
Widok z ZPKO na terminal kontenerowy i SO
GPKO
Widok z GPKO
Pisane " r "
Finał
Logs: Gevonden 65x Niet gevonden 7x Opmerking 20x Afbeelding 9x Alle logs Galerij