Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Stargard - klejnot Pomorza (cztery strony świata) - OP17A2
Owner: macius
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 20 m. ASL.
 Region: Poland > zachodniopomorskie
Cache type: Traditional
Size: Regular
Status: Ready for Search
Date hidden: 21-03-2009
Date created: 24-03-2009
Date published: 24-03-2009
Last modification: 09-04-2015
41x Found
1x Not found
8 notes
watchers 5 watchers
37 visitors
31 x rated
Rated as: Good
2 x recommended
This cache is recommended by: Biernas74, Pavel224
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Nature  You will need a shovel 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Stargard Szczeciński jest trzecim, co do wielkości i jednym z najlepiej rozwijających się gospodarczo miast województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje powierzchnię 4 810 ha i liczy ok. 70 tys. mieszkańców. Położony jest nad rzeką Iną, w odległości 40 km od Szczecina, 180 km od Berlina i 120 km od terminalu promowego w Świnoujściu. Miasto leży na pograniczu dwóch wielkich krain geograficznych, Niziny Szczecińskiej i Pojezierza Szczecińskiego, co ma duży wpływ na zróżnicowanie typów krajobrazu w najbliższej okolicy. Przez Stargard Szczeciński przebiega 15 południk długości geograficznej wschodniej, który jest głównym południkiem środkowoeuropejskiej strefy czasowej. Stargard Szczeciński jest również miastem o dużych walorach turystyczno-wypoczynkowych. Szczególnie ciekawym ze względu na wysoką rangę zabytków, których uroda i wartość pozwoliła na włączenie ich do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, w połączeniu z naturalnymi warunkami przyrodniczymi.

Historia miasta sięga IX wieku. Już wtedy w Stargardzie-Osetnie istniał jeden z ośrodków plemiennej władzy lokalnej, jakie licznie powstawały na Pomorzu. Dokładne położenie Osetna nie jest znane, ale według podań dzielnica ta była zlokalizowana w południowo-wschodniej części miasta. Tam też należy szukać skrzyneczki.

Keszyk pierwotnie był zlokalizowany w czterech miejscach, stąd nazwa skrzynki. Ze względu na liczne zaginięcia skrzyneczek składowych zamiast czterech dotychczasowych skrzynek jest jedna, za to posiadająca bogate wnętrze. Każdy znalazca może liczyć na kolorowy certyfikat potwierdzający fakt zdobycia skrzyneczki i stanowiący sympatyczną pamiątkę*.

Gdzie i jak szukać? Co do metody poszukiwania - każdy geocacher na pewno się domyśli. Jeśli chodzi o miejsce - poszukiwania należy prowadzić u południowego podnóża smukłej brzozy.

Hasła do logu należy szukać na certyfikacie jaki każdy znajdzie w skrzyneczce. Jest to ciąg znaków pisany wielkimi literami i znajdujący się w miejscu przedstawionym na obrazku zatytułowanym 'Hasło'. Gdyby z jakiś powodów certyfikatu nie było proszę o kontakt.

Z dworca PKP najłatwiej się tam dostać korzystając z autobusu miejskiego (linia nr 12, przystanek Wyszyńskiego poczta) i wysiadając na pętli końcowej (Nowowiejska końcowy). Po przekroczeniu torów kolejowych, należy iść prosto aż do rozgałęzienia dróg znajdującego się obok rzeczki Krąpiel. 

Przydatne linki:
http://info.stargard.pl/komunikacja/index.php?H=1&linia_przekazana=12&X=1

Zapraszam do poszukiwania!

* Uwaga. Obecnie nie mam możliwości dorzucenia nowych certyfikatów a poprzednia pula prawdopodobnie właśnie się wyczerpała. Z tego powodu proszę o wyrozumiałość i delektowanie się okolicznościami przyrody.

* Uwaga 2. W związku z tymczasową niemożnością dorzucenia nowej puli certyfikatów usunąłem hasło do skrzyneczki. Jeśli się uda to w najbliższym czasie skrzyneczka przejdzie serwis.

Pictures
Mapka z zaznaczoną dzielnicą Osetno
Etykieta identyfikująca
Tutaj szukaj
Hasło
Gdzie teraz iść? W prawo czy w lewo?