Dodatkowe atrybuty skrzynki |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Miejsce łatwe do odnalezienia, dobre na odpoczynek w dalszych poszukiwaniach, jest gdzie zaparkować samochód i można usiąść przy stołach i odpocząć, zwłaszcza podczas niesprzyjającej aury.
W pobliżu wiaty jest duży Zbiornik przeciwpożarowy należacy do Nadleśnictwa Poddębice, gdzie również można spędzić wolne chwile i dobrze wypocząć.
Utrudnieniem może być obecność myśliwych w sezonie polowań zbiorowych, gdzie odpoczywają po polowaniach /przeważnie niedzielne popołudnia od listopada do połowy stycznia/
Obok leśniczówka Mianów, dawna siedziba nieistniejącego nadleśnictwa Bogdańce.
Nadleśnictwo Bogdańce utworzone zostało w 1945 r. wyłącznie z lasów prywatnych upaństwowionych na mocy dekretów PKWN. Lasów państwowych przed rokiem 1945 w granicach tego Nadleśnictwa nie było. Pierwszą siedzibą Nadleśnictwa Bogdańce była osada, która stanowi obecnie siedzibę Leśnictwa Mianów. W późniejszym czasie przeniesiono Nadleśnictwo do budynku pomajątkowego przy uroczysku Zofiówka, a następnie do wspólnego budynku z Gromadzką Radą Narodową w Lutomiersku. Wreszcie w listopadzie 1958 r. siedzibą Nadleśnictwa stał się pałac byłego majątku we wsi Wrząca koło Lutomierska. Według stanu na dzień 1października 1958 r. obszar Nadleśnictwa Bogdańce wynosił 4914,64 ha. Na wymienioną powierzchnię składało się 57 kompleksów leśnych, z których największe to: Bełdów, Mianów, Oleśnica, Zygry, Sarnów, Zofiówka, Jerwonice, Mikołajewice, Porszewice i Krzywiec. Nadleśnictwo to podzielone było na 6 leśnictw: Bełdów, Oleśnica, Mianów, Zygry, Zofiówka i Lutomiersk. Według ówczesnego podziału administracyjnego kraju Nadleśnictwo Bogdańce położone było w województwie łódzkim, powiatach: łódzkim, sieradzkim, łaskim i poddębickim, na terenie gromad: Aleksandrów, Bełdów, Kuciny, Kazimierz, Konstantynów, Lutomiersk, Szydłów, Rąbień, Krokocice, Kwiatkowice, Porszewice, Wodzierady, Jeżów, Wilczyca i Zygry.