Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Grochowska dżungla - OP09CD
Olszynka Grochowka by Gerard
Właściciel: Gerard
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 86 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:45 h    Długość trasy: 2.00 km
Data ukrycia: 13-01-2008
Data utworzenia: 13-01-2008
Data opublikowania: 13-01-2008
Ostatnio zmodyfikowano: 19-09-2011
23x znaleziona
3x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 4 obserwatorów
5 odwiedzających
8 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Opis PL

Skrzynka znajduje się na terenie uroczyska leśnego Olszynka Grochowska. 

Rezerwat Olszynka Grochowska utworzony został na podstawie Zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 24 listopada 1983 r. (M. P. 83.39.230).
Rezerwat o powierzchni 56,95 ha, znajduje się na Pradze-Południe w rejonie ulic: Chłopickiego, Szerokiej i Podhalańskiej, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Olszynka Grochowska. Rezerwat zajmuje większą część uroczyska leśnego Olszynka Grochowska.
 

Rejon uroczyska , mającego wielki walor historyczny z powodu toczonych tu podczas Powstania Listopadowego zaciętych walk, został w dużym stopniu przekształcony przez poprowadzone na jego obrzeżu linie kolejowe, magistralę ciepłowniczą oraz przecinające go odwadniające rowy.

Teren rezerwatu z powodu zróżnicowanych warunków topograficznych oraz znajdujących się tu drzewostanów jest urozmaicony pod względem krajobrazowym. Występują tu głównie siedliska grądów wysokich Tilio-Carpinetum calamagrostietosum i typowych Tilio-Carpinetum typicum, porastane przez średniowiekowe drzewostany mieszane, z dużym udziałem sosny pospolitej Pinus sylvestris, brzozy brodawkowatej Betula pendula i dębu szypułkowego Quercus robur.

Nieliczne podmokłe fragmenty porasta olsza czarna Alnus glutinosa. W części południowo-wschodniej, na żyznych i wilgotnych siedliskach grądów niskich, często występującym gatunkiem jest wiąz szypułkowy Ulmus laevis, drzewo, które innych lasach warszawskich pojawia się bardzo rzadko. Na stosunkowo małym pod względem powierzchniowym i słabo zróżnicowanym siedliskowo terenie rezerwatu występuje 136 gatunków roślin naczyniowych, w tym 24 gatunki drzew oraz 16 gatunków krzewów.

Na terenie rezerwatu obowiązuje ochrona czynna, której głównym celem jest zachowanie lasu w jego naturalnej, bądź zbliżonej do naturalnej postaci. Rezerwat znajduje się w rejonie łatwo dostępnym dla człowieka. Na jego terenie nie ma wytyczonych szlaków turystycznych, ale przez jego środkową część przebiega ciąg pieszo-rowerowy, który biegnie ulicą Podhalańską i łączy osiedle Gocławek z osiedlem Wygoda.

Ponieważ teren jest dość mocno chaszczowaty, zwłaszcza latem, stąd skojarzenie z dżunglą. Miejsce rozpoczęcia ataku proponuję wymyślić samemu. Ze względu na liczne tory dookoła, po pierwsze proponuję mieć oczy dookoła głowy, a po drugie najbliżej wcale nie znaczy, że będzie najszybciej...

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  B&B\'s Dumbo - Całkowity dystans: 982 km

Obrazki/zdjęcia
Miejsce ukrycia
Ścieżka obok
Pobliska stacja transformatorowa