Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
msnr00 Jeziorko Czerniakowskie - OP067E
Skrzyneczka pamięci Malinki niech się wszyscy wpiszą co byli i kiedyś zdobyli
Właściciel: BAZYLEK
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 82 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-08-2007
Data utworzenia: 20-08-2007
Data opublikowania: 20-08-2007
Ostatnio zmodyfikowano: 21-02-2016
62x znaleziona
5x nieznaleziona
10 komentarze
watchers 5 obserwatorów
70 odwiedzających
28 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Potrzebna latarka  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Witajcie Koledzy Keszerzy i Koleżanki Keszerki

Ten kesz został stworzony, a teraz reaktywowany z myślą o Was moi Drodzy Przyjaciele.

Wszyscy mamy hopla na punkcie szukania keszy i jest powiem to otwarcie fajna zabawa i ciekawa forma spędzania czasu z Rodziną, ale i z Przyjaciółmi oraz możliwość poznania Nowych Znajomych Osób Keszerów czy to płci męskiej czy żeńskiej.

To kesz fajny, ale i pomysłowy. Dający pomyśleć, ale i pozwalający wykazać się wiedzą, pomysłem, a może i sprawnością fizyczną

Cache zbunkrowany jest w przęśle mostu przy jeziorku Czerniakowskim, z racji tego, że jest to miejsce blisko ulicy proponuję uważać na przypadkowych gapiów.

Zdjęcia mówią wszystko myślę, że nie trzeba więcej dodawać.

UWAGA!! Skrzynka dla jednych niebezpieczna, a dla innych łatwa. Takie dla każdego coś miłego.

ZAPRASZAM

 

Rezerwat przyrody Jeziorko Czerniakowskie

Położenie:

Dzielnica Mokotów

Powierzchnia:

47,60 ha

Atrakcje:

starorzecze rzeki Wisły, flora wodna reprezentowana przez duże skupiska grążela żółtego, moczarkę kanadyjską, rzęsę drobną, strzałkę wodną, rogatka sztywnego, żabiściek pływający i osokę aloesową, populacje ptaków wodnych i nadwodnych

Jeziorko Czerniakowskie to naturalny zbiornik wodny o powierzchni ponad 14 ha, długości ok. 1,65 km, szerokości 0,11 km i maksymalnej głębokości 4,2 m. Jest ono jednym z wielu starorzeczy tworzących jedyny w swoim rodzaju układ wodny ciągnący się od ujścia Jeziorki aż do Siekierek, na tarasie zalewowym Wisły.
Teren rezerwatu otoczony rozrastającym się miastem jest enklawą przyrodniczą stolicy. Spotykane tutaj zbiorowiska roślinne są ściśle związane ze sposobem użytkowania zbiornika wodnego i otaczających go terenów. Część południowa, wykorzystywana w sezonie letnim jako kąpielisko, pozbawiona jest szerokiej strefy szuwarów i roślinności wodnej. Znacznie bogatsza jest strefa północna, gdzie cały brzeg zajmuje roślinność szuwarowa w której dominuje trzcina pospolita. Między jej pióropuszami wyrastają pałki oraz manna mielec. Wschodni brzeg jeziorka porastają kępy kosaćca żółtego, który pięknie zakwita wiosną. Z pasem trzcin graniczą kępy turzyc poprzeplatane roślinami łąkowymi.
Północno-zachodni brzeg jeziorka porastają głównie gatunki łąkowe.
Florę wodną reprezentują, m.in. moczarka kanadyjska, rzęsa drobna, strzałka wodna, rogatek sztywny. Inne rośliny, jak żabiściek pływający i osoka aloesowa występują lokalnie w zatoczce południowego fragmentu jeziorka. Wśród roślin zakorzenionych o liściach pływających na uwagę zasługuje chroniony grążel żółty, który tworzy duże skupiska pokrywające powierzchnię wody w północnej, płytszej części zbiornika.
Na terenie rezerwatu stwierdzono występowanie 46 gatunków drzew i 27 gatunków krzewów. Część z nich, to pozostałość łęgu jesionowo-wiązowego i wierzbowo-topolowego. W krajobrazie wyróżniają się piękne czarne topole o rozłożystych koronach oraz dorodne drzewa porastające wysoką skarpę tarasu nad zalewowego na zachodnim brzegu jeziorka.
Jeziorko Czerniakowskie jest ostoją zarówno gatunków wodnych i związanych z wodą, jak też różnych zwierząt lądowych. Ze względu na trudno dostępne dla drapieżników gęste zarośla szuwarowe, zakrzewienia i stare drzewa, rezerwat jest ostoją wielu gatunków ptaków wodnych
Wśród gatunków zimujących przeważają krzyżówka i łyska, a od niedawna wąsatka – bardzo rzadko spotykana na Mazowszu. Zamieszkują one dobrze rozwinięty przybrzeżny pas trzcin, dlatego ochrona tej roślinności jest warunkiem ich bytowania w rezerwacie.
W rezerwacie obserwowane są populacje mew, rybitw, szpaków, bączka, perkoza dwuczubego, czernicy, kuropatwy, potrzosa, wąsatki, czajki, słowika, trzciniaka, trzciniaczka i czapli siwej. Do stałych mieszkańców rezerwatu należą także: kos, remiz, pierwiosnek, piecuszek, rokitniczka, brzęczka, piegża, pliszka żółta, pokląskwa, tracz nurogęś, dymówka.
Tutejsza fauna to także płazy. Wśród żab króluje żaba trawna. Ropucha szara zamieszkuje nadwodne szuwary i okoliczne łąki. Gady reprezentuje popularny i niejadowity zaskroniec.

Opis ze strony: http://zielona.um.warszawa.pl/tereny-zielone/obszary-i-obiekty-chronione/rezerwat-przyrody-jeziorko-czerniakowskie

Rezerwat przyrody Jeziorko Czerniakowskie

Mapa ze strony: http://zielona.um.warszawa.pl/tereny-zielone/obszary-i-obiekty-chronione/rezerwat-przyrody-jeziorko-czerniakowskie

 

Obrazki/zdjęcia
Widok miejsca ważnego
Widok w drugą stronę
Tam gdzieś jest cache
Tam idziemy w dół i w prawo
Tego szukaj namierzaj
Taki znak symbol naszych czasów
To widzi kesz, a Ty też....
No jak musisz i nie możesz inaczej......