Wołki.lca oraz PTWG (współorganizatorzy) mamy zaszczyt
zaprosić wszystkich keszerów z okolic, jak i tych z daleka
na wspólne powitanie wiosny w "Wąwozie Myśliborskim"
Wąwóz Myśliborski
Wąwóz Myśliborski to rezerwat przyrody położony nad potokiem Jawornik. Dla turystów utworzona została ścieżka przyrodnicza, której przejście zajmuje ok 1,5 godziny. Rezerwat utworzono głównie z powodu występującego tu języcznika zwyczajnego. Jawornik zwyczajny jest paprocią, która występuje tylko w kilku miejscach w Polsce. Niestety ta część wąwozu, w której można go zobaczyć jest tak ściśle chroniona, że została zamknięta dla turystów.
Ścieżka dydaktyczna prowadzi początkowo wąwozem wzdłuż potoku Jawornika aż do miejsca, w którym jest on dostępny dla turystów. Następnie wchodzi się wąską ścieżka na szczyt wąwozu, gdzie ścieżka zawraca w stronę parkingu. Po przejściu dębowego lasu wychodzi się na łąkę, z której rozpościera się widok na Myślibórz oraz równiny w kierunku wschodnim. Z żadnego miejsca ścieżki nie widać niestety krajobrazu Pogórza Kaczawskiego wygasłymi wulkanami.
Wąwóz Myśliborski ma bardziej charakter ścieżki edukacyjnej niż atrakcji turystycznej. Dla turystów indywidualnych to tylko spacer przez las nad potokiem. W pełni odkryć mogą walory wąwozu tylko zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Wzdłuż ścieżki znajduje się kilka tablic informacyjnych pozwalających bliżej poznać środowisko Pogórza Kaczawskiego.
Na turystów czeka spory parking. Ponoć jest on płatny jednak zazwyczaj nikt opłat nie pobiera. Osoby z małymi dziećmi mogą przejść z wózkiem wzdłuż potoku do miejsca jego zamknięcia a następnie wrócić tą samą drogą.
źródło http://www.atrakcje-turystyczne.eu/obiekt,443,0,wawoz-mysliborski.php
Keszerska zabawa w podchody (wstępnie)
Zbieramy się wszyscy na kordach 23.03.2013 (sobota) o godz. 10:00. Startujemy o 11:00. Wszyscy obecni keszerzy podzielą się na dwie grupy. Grupę ucieczkową i pościgową. Pierwsza grupa z wyprzedzeniem ruszy na kesze i od startu będzie zostawiać znaki drugiej grupie, tak aby oni bez nawigacji znaleźli skrzynki. Kesze nie będą wcześniej odpalone. Wszystkie potrzebne informacje i rekwizyty dostaniecie na miejscu.
Zakończenie
Keszerskie podchody zakończymy oczywiście smażeniem kiełbasek przy ognisku.