Początki cegielni w Radziejowicach sięgają 1870 roku, kiedy właściciele żyrardowskiej fabryki (Hielle i Dittrich) na wydzierżawionych od Krasińskich terenach budują cegielnie i zaczynają eksploatację złóż gliny.Cegła była przeznaczona przede wszystkim na potrzeby dynamicznie rozwijającej się żyrardowskiej fabryki i powstającej obok osady fabrycznej, ale była też eksportowana np. do Rosji. Do transportu cegły fabrykanci uruchomili kolejkę wąskotorową. Wiele budynków osady fabrycznej Żyrardów zostało zbudowanych właśnie z radziejowickiej cegły.
Cegielnia działa do dziś, jednak współrzędne wskazują na drugą stronę drogi, gdzie znajdują się opuszczone budynki, taśmociągi i wyrobiska.
Skrzynka jest przyczepiona do konstrukcji podziemnego taśmociągu. GiePS zaprowadzi was do budynku, tam zejdźcie na poziom -1 i szukajcie prawie na końcu taśmociągu, nieco przed drzwiami z napisem "ZAMYKAĆ !!!" Zamontowałem tylko mikro, bo złomiarze w ciau ostatnich miesięcy częściowo wynieśli elementy taśmociągu i choć pozostały te trudniej demontowalne, to w każdym momencie mogą i te zniknąć razem ze skrzynką.