
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 213 m n.p.m.

Województwo:
Polska > małopolskie

Typ skrzynki:
Multicache

Wielkość:
Mała

Status:
Zarchiwizowana

Czas:
2:00 h

Długość trasy:
5.00 km

Data ukrycia: 05-07-2011

Data utworzenia: 28-06-2011

Data opublikowania: 05-07-2011

Ostatnio zmodyfikowano: 08-09-2014

45x znaleziona

3x nieznaleziona

10 komentarze
4 obserwatorów

7 odwiedzających

32 x oceniona

Oceniona jako:
znakomita
14 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez:
EjoHex Team, elales, etna&mars, fishu, freney, Gosia & Gucio, Kao, m2m, marabut, marass1111, Qba92, r00t7, removed, Rozart
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Miejsce
Istniejący od 1980 roku Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka (przy ul. Kanoniczej 5, obecnie siedziba Archiwum ), początkowo działający jako Ośrodek Teatru Cricot 2 założony został z inicjatywy samego artysty. Przez blisko 10 lat tworzył instytucjonalne podstawy do funkcjonowania kantorowskiego teatru, pełniąc równocześnie rolę "Żywego Archiwum" twórczości teatralnej Kantora, dla zachowania jego idei "nie w martwym systemie bibliotekarskim, lecz w umysłach i wyobraźni następnych pokoleń". Zgodnie z testamentem Mistrza zadanie to realizuje nadal Cricoteka jako swój podstawowy, najważniejszy cel statutowy, bazując na powstałym i przechowywanym w Krakowie unikalnym zbiorze kilkuset obiektów oraz kostiumów ze spektakli Teatru Cricot 2, pism teoretycznych, rysunków i projektów Kantora, rejestracji wideo, dokumentacji fotograficznej, wreszcie tysięcy wielojęzycznych recenzji, czasopism, książek - plonu wieloletnich wędrówek Tadeusza Kantora i jego aktorów, który stale jest rozbudowywany o nowe pozycje i naukowo opracowywany. Cricoteka jest specyficzną instytucją, pełniącą równolegle funkcję archiwum, "muzeum", galerii i placówki naukowej.
Rodzajem "aneksu" Cricoteki jest Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora działająca od 1995 r. W tym mieszkaniu - pracowni Tadeusz Kantor w latach 1987-1990 tworzył ostatnie dzieła swojego życia. Obok tego "Biednego Pokoiku Wyobraźni", funkcjonuje niewielka galeria.
Źródło: cricoteka.pl
Skrzynka
Współrzędne wskazuj na główną siedzibę Cricoteki, przy ul.
Szczepańskiej 2. Od tego miejsca należy rozpocząć poszukiwanie. Działaj wg schematu:
- Na miejscu policz z ilu betonowych bloków zrobiony jest łuk w bramie wejściowej. Szukana ilość to liczba A. Chodzi o samą górną część łuku, bez pionowych boków.
- Udaj się na ul. Sienną 7, tam znajduje się Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora. Brakująca cyfra w ciągu cyfr na domofonie to jest liczba B. W tym miejscu warto odwiedzić galerię znajdującą się na poddaszu.
- Udaj się na ul. Kanoniczą 5, gdzie znajduje się archiwum Cricoteki. Tam po prawej stronie bramy wejściowej znajdziesz dwie tablice informacyjne Cricoteki. Z dolnej tablicy odczytaj pierwszą liczbę w ostatnim wierszu. Liczba ta to jest C. Jeżeli masz trochę czasu, to zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, można tu poprosić o projekcję wybranego spektaklu.
- A, B, C podstaw do wzoru:
N 50° 02.{A-5}{C-9}0 E 019° 57.{B-5}{B-4}2
Skrzynka finałowa to pojemnik 0,5L. Proszę o dokładne maskowanie miejsca, tak aby nie budziło zainteresowania.
W skrzynce jest ukryty kod, który będzie pomocny do odnalezienia kesza:
T. Kantor - Bonus - OP533F
Powodzenia!
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki:
prób: 104 razy,
trafień: 10 razy.
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.