
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 69 m n.p.m.

Województwo:
Polska > wielkopolskie

Typ skrzynki:
Tradycyjna

Wielkość:
Mała

Status:
Gotowa do szukania

Czas:
b.d.

Długość trasy:
0.70 km

Data ukrycia: 16-03-2008

Data utworzenia: 19-03-2008

Data opublikowania: 19-03-2008

Ostatnio zmodyfikowano: 19-03-2008

257x znaleziona

4x nieznaleziona

8 komentarze
10 obserwatorów

123 odwiedzających

166 x oceniona

Oceniona jako:
dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Aby nie ograniczać dostępu do skrzynki wyłącznie do godzin otwarcia zespołu pałacowo-parkowego, niedużą skrzyneczkę ukryłem w dziupli wielkiego drzewska, poza ogrodzeniem parku.
Pałac w Rogalinie (za www.polskainfo.pl)
Barokowo-klasycystyczny pałac w Rogalinie wybudowany został na przełomie lat 60-tych i 70-tych XVIII w. przez Kazimierza Raczyńskiego. Do roku 1939 pałac pozostawał rezydencją rodziny Raczyńskich. Jednym z bardziej znanych ich gości był Henryk Sienkiewicz, który właśnie tutaj pisał fragmenty "Rodziny Połanieckich". Podczas wojny pałac został zajęty przez Niemców, którzy zniszczyli jego wyposażenie. Po wojnie pałac przekazano Muzeum Narodowemu w Poznaniu, które odrestaurowało go umieszczając w jego wnętrzach zabytkowe meble, obrazy i rzemiosło artystyczne z różnych okresów stylowych. Wśród licznych obrazów można znaleźć prace takich artystów jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Julian Fałat, Olga Boznańska, Leon Wyczółkowski, Aleksander Gierymski, Maurice Chabas, Albert Besnard, Paul Delaroche, Claude Monet. Wszystkie te prace są udostępnione dla zwiedzających.
W skład zespołu pałacowego wchodzą także budynki dawnej ujeżdżalni, stajni, powozowni oraz czworaków. Od strony zachodniej do pałacu przylega piękny ogród francuski, który dalej przechodzi w ogród w stylu angielskim, a w nim znaleźć można okazy starych dębów. Od strony wschodniej znajduje się natomiast wzniesiona w latach 20-tych XIX w. przez Edwarda Raczyńskiego (wnuka Kazimierza) kaplica-mauzoleum mieszcząca w swych przyziemiach groby rodziny Raczyńskich.
Całość opisu: http://www.polskainfo.pl/?option=com_content&task=view&id=799
Polecam również lekturę: http://rogalin.eu/ oraz http://www.staff.amu.edu.pl/~gmazurek/zpd/roga.htm
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.