Kobylica (niem. Kobelberg) to stosunkowo niewysokie (395 m n.p.m., tylko 34m wyżej od przełęczy w Dębowcu) wzniesienie znajdujące się na ternie Lasów Prudnickich. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się największe wyrobisko kamieniołomu Gór Opawskich (w ciągłej eksploatacji). W drodze na szczyt możemy podziwiać widok m.in. na Łąkę Prudnicką i część Prudnika.
Żabie Oczko
Nieco poniżej góry znajduje się nieduże, zalane wyrobisko nazywane przez okolicznych mieszkańców Żabim Oczkiem. Lokalna legenda głosi, że na dnie znajduje się zatopiony czołg. W czasach PRL wodę wypompowano, wydobywając m.in. broń i amunicję. Nie wiadomo czy czołg został wtedy wydobyty czy nigdy go tam nie było. Wydobycie "skarbów" na pewno nie zostało przeprowadzone zbyt dokładnie, bo jeszcze w kwietniu 2007 płetwonurkom udało się wydobyć z dna sporą ilość militariów (
link).
Eichendorff
Joseph Karl Benedikt Freiherr von Eichendorff (ur. 10 marca 1788 r. w Łubowicach koło Raciborza, zm. 26 listopada 1857 r. w Nysie) przez Mniejszość Niemiecką został "ochrzczony" mianem śląskiego Mickiewicza, chociaż znawcy literatury z uśmiechem podchodzą do tego typu zestawień (biografię poetów znaleźć można w Internecie a ich twórczość w bibliotece, więc zainteresowani mogą dokonać samodzielnie porównać). Grób Eichendorffa znajduje się w Nysie, gdzie artysta mieszkał i zmarł. Pomnik ufundowano również w Raciborzu, w okolicy którego poeta się urodził. Z bliżej niewyjaśnionych powodów na początku XXw. na górze postawiono obelisk upamiętniający urzędnika i niemieckiego poetę. Po wojnie z pomnika zdjęto ozdobny medalion, w 1991r. staraniami Mniejszości Niemieckiej pomnik odnowiono, odtwarzając również zaginioną ozdobę. Obecnie w tym miejscu odbywają się konkursy poezji Eichendorffa organizowane przez prudnickie koło MN.
Dojazd
Na rondzie w Prudniku jedziemy w kierunku centrum, mijając pierwsze (i jedyne w mieście) światła skręcamy w lewo na Dębowiec. Asfaltowa, częściowo brukowana droga zaprowadzi do parkingu (po lewej), gdzie zostawiamy pojazd. Dojście na szczyt możliwe na kilka sposobów - polną drogą wzdłuż lasu lub jedną z wielu leśnych ścieżek. Do przejścia niewiele - może 500-600m.
Cache
Kesz ukryty jest w cokole pomnika, blisko ziemi. Nie trzeba kopać ani wchodzić na podest. Pudełeczko łatwiej otwiera się poprzez odkręcenie, więc proszę nie szarpać

Mechanizm trochę "przeskakuje" - wymaga odrobiny wyczucia przy zamykaniu. W środku ołówek, logbook, brelok i trochę starych drobnych. Skrzyneczka dosyć spontanicznie założona - stąd "tylko" mikro.