Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Polikesznika Poznańska - Laboratorium Keszerstwa Wodnego - OP9QG8
Laboratorium Keszerstwa Wodnego
Owner: swacisko
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 87 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Ready for Search
Time required: 0:10 h    Distance to travel: n/a
Date hidden: 21-08-2023
Date created: 21-08-2023
Date published: 27-08-2023
Last modification: 29-05-2024
36x Found
0x Not found
1 notes
watchers 2 watchers
83 visitors
32 x rated
Rated as: Excellent
10 x recommended
This cache is recommended by: Agrajaga , ajmdebest, bamba, Diventare, Maniek, marass1111, mateuszAZL, Mazek25, rogatek, Serengeti
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Recommended at night  Accessible for disabled  Take special equipment  Take something to write 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Koniecznie zapoznaj się z treścią!

 

Keszyk należy do projektu "Polikesznika Poznańska", zapoznaj się proszę z krótkim (kilkuzdaniowym) opisem projektu przed poszukiwaniami.

 

  1. Większość skrzynek z projektu znajduje się w bardzo (a czasem nawet ekstremalnie) ruchliwym miejscu i nie ma atrybutu szybka skrzynka, zarówno ze względu na miejsce jak i sposób ukrycia i podejmowania keszyka.
  2. Celem projektu jest dostarczenie dobrej zabawy w postaci ciekawych skrzyneczek, a nie utworzenie keszyków do nabijania statystyk. Weź to proszę pod uwagę i zarezerwuj nieco więcej czasu i spokoju oraz keszerskiej roztropności i cierpliwości na poszukiwania.
  3. Zalecane podejmowanie we dwie osoby, najlepiej wieczorem, gdy w okolicy kręci się znacząco mniej osób. Pamiętajcie, żę zawsze i wszędzie ktoś lub coś (kamer jest w okolicy milion) na Was patrzy, nawet jeżeli tego nie widać na pierwszy rzut oka... dlatego szukajcie i podejmujcie delikatnie oraz dyskretnie. I niech Wam to sprawi sporo radości!
  4. Proszę o nie spoilowanie w logach w żaden sposób, nawet w wypowiedziach typu "dobrze, że miałem latarkę / jak dla mnie to keszyk jest trochę za nisko / ja bym go pomalowała na inny kolor niż różowy / długo keszyka nie widziałem, a przecież jest na widoku / itp". Niech każdy ma szansę nacieszyć się własnymi przeżyciami związanymi z poszukiwaniami. Wszelkie sugestie poprawek, zmian i możliwych ulepszeń bardzo chętnie przyjmę w wiadomości prywatnej.
  5. Zabierz ze sobą wszystkie podstawowe przybory keszerskie:
    • coś do pisania (tak aby dało się wpisać do logbooków rozmiaru mikro)
    • pęsetę lub szczypczyki (do wyjmowania logbooków z mniejszych skrzynek)
    • dużą, nieprzezroczystą siatkę (bardzo ułatwia kamuflaż działań keszerskich i zwiększa szansę na dłuższy żywot skrzynek, na czym mi bardzo zależy)
  6. Rozmiary skrzyneczek podawane są według ich pojemności, może się więc zdarzyć, że skrzynka o maskowaniu sensownych rozmiarów będzie miała wskazany rozmiar mikro. W drugą stronę naturalnie też - małe maskowanie do większej skrzynki.
  7. Zastanów się proszę przed wyprawą na poszukiwania nad swoimi ulubionymi technikami kamuflażu aktywności keszerskiej (np. sztuczny tłum podczas szukania w grupie, podejmowane keszyków tyłem jednocześnie obserwując okolicę, sztuczne robienie zdjęć okolicy lub selfie, kamuflaż przy użyciu dużej siatki, znaczące oddalenie się od lokalizacji kesza przed dokonywaniem wpisów do logbooka, itp...).

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wyrozumiałość :)

Miłego szukania!

 


 

O skrzynce:

Typ tradycyjny, rozmiar mikro.

Do podjęcia skrzyneczki potrzebne będzie narzędzie, które należy skombinować we własnym zakresie! Tym narzędziem jest pojemnik mogący pomieścić co najmniej 400 ml czterdziestoletniej whisky... i koniecznie pełny...

 

Sugerowany sposób podejmowania keszyka:

Na początku wyjmij mechanizm stanowiący protekcję przeciwko pustym paczkom po czipsach. Znajduje się w środku, bardzo łatwo go wyczujesz, bez używania siły!

Nie możesz go znaleźć? To wypij kilka łyków z pojemnika, który masz ze sobą i odczekaj kwadrans, może pomoże... ale uwaga! Wypicie zbyt wielu łyków może tymczasowo utrudnić zdobycie skrzyneczki... 

Gdy znajdziecie i wyciągniecie mechanizm ochronny i pojawi się kilka uśmiechów na twarzy (no chyba, że ktoś zwinął, to wtedy nie znajdziecie) to znaczy, że pora na użycie narzędzia, które ze sobą dzielnie taszczyliście.

Przoszę nie używać siły i nic nie wyciągać na siłę! Nawet nieznaczne użycie siły może popsuć keszyka i zabawę, zarówno Wam, jak i kolejnym poszukiwaczom. Do podjęcia keszyka proszę użyć narzędzia!

Miłej zabawy!

 

Data ostatniej modyfikacji treści: 02.09.2023, godz. 23:46

Rules of reactivation Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Read more about reactivation of geocaches here
Additional waypoints
Symbol Type Coordinates Description
Interesting place --- Miejsce zapasowego narzędzia, ale trzeba się trochę przedreptać.
Pictures
polikesznika-logo2
Log entries: Found 36x Not found 0x Note 1x All entries