Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Q1 - Kompas Qbackiego - OP24BB
czyli zaproszenie udziału w Imprezach na Orientację
Właściciel: Qbacki
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 7 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 02-04-2010
Data utworzenia: 02-04-2010
Data opublikowania: 02-04-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 23-05-2013
102x znaleziona
0x przeniesiona   0 km
0x nieznaleziona
11 komentarze
watchers 7 obserwatorów
83 odwiedzających
74 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
20 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, Bestje, czarkowaty, Doc with the dog, Fiśka&Jogi, Hellena, jaed, KrystianT, Meghan (mph), michalgns, Nannette, oleńka, Palua, Pit, Qsiaki, Semenek, Whatever, wuzet, zyr, Żywcu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Potrzebny kompas  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kompas... przyrząd znacznie ułatwiający orientację tym co umieją się nim posługiwać... ileż to już razy po niego sięgałem (i zapewne wielu z Was) podczas weekendowych turystycznych wypadów w góry, na kajaki czy rower. Również przy keszowaniu bywa niezastąpiony, a ok. 95% odwiedzonych przeze mnie skrzynek to właśnie jego i mapy zasługa, a nie gpsa (nie posiadam). Jednak szczególnie jest mi bliski podczas startów w imprezach (marszach) na orientację (MnO) do udziału w których chciałbym Was niniejszym zmobilizować i zaprosić :)

 

A „Kompas Qbackiego” to pierwszy mój kompas jaki nabyłem na początku lat 90tych podczas mojego debiutu na Pucharze Polski w MnO w Koszalinie. I tylko z sentymentu do niego do dzisiaj go trzymam, bo połamany, rozmagnesowany, już od dawna do niczego się nie nadaje. Tak więc postanowione - stanie się moim osobistym keszem mobilnym :)

I będzie mi od dzisiaj zawsze towarzyszył na wszystkich Marszach na Orientację (ale tylko na nich!! Taka idea), więc zaliczyć tę skrzynkę będzie można jedynie podczas Mistrzostw Polski w MnO, Pucharów Polski (link do kalendarza: http://ino.pttk.pl/imprezy/2010/2010.pdf), większości rund Pucharu Województwa Pomorskiego w kategorii zaawansowanych (TZ – link do kalendarza: http://www.neptun.gda.pl/rankingi/kalendarz2010.xls), ewentualnie podczas innych InO w jakich będę brał udział albo które będę organizował.

EDIT 25.11.2010:

z uwagi na to, że w najbliższym sezonie nie planuje brać  udziału w MnO na arenie ogólnopolskiej, a w regionie ew. kilka razy w TZ, to na ten czas zmieniam zasady zdobywania tej skrzynki. Wystarczy, że od tej pory dana osoba wykaże, iż brała udział w jakichkolwiek oficjalnych zawodach mających regulamin i została sklasyfikowana, a drugą część zadania będzie można rozwiązać po indywidualnym umówieniu się ze mną gdziekolwiek będę.  

Warunkiem zaliczenia kesza będzie prawidłowe rozwiązanie prostego zadania (przy pomocy własnych przyrządów), a co na co dzień spotykane jest podczas imprez na orientację, czyli wyznaczenie azymutu oraz podanie odległości z PK 1 na 2 na podstawie udostępnionej przeze mnie mapy. Suma tych rozwiązań (po zaokrągleniu do „dziesiątki” w górę) jest hasłem do logu.

 

Do zobaczenia na InO :) 

Qbacki

 

PS. Współrzędne wskazują na siedzibę Klubu InO Neptun Gdańsk (www.neptun.gda.pl).

Obrazki/zdjęcia
rodzina kompasów, czyli Suunto, Recta i ten Jedyny ;)
no i On sam ;)
Wpisy do logu: znaleziona 102x nieznaleziona 0x komentarz 11x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia