Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Toruńska Strefa Mroku - FORT XI - OP23C4
szlakiem ciemnych i mrocznych korytarzy...
Eigenaar: Oscar9999
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 53 meter NAP
 Provincie: Polen > kujawsko-pomorskie
Cache soort: Puzzel Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 1:00 h    Lengte: 1.00 km
Geplaatst op: 27-02-2010
Gemaakt op: 27-02-2010
Gepubliceerd op: 27-02-2010
Laatste verandering: 02-11-2010
55x Gevonden
2x Niet gevonden
3 Opmerkingen
watchers 11 Volgers
76 x Bekeken
48 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
28 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Acris, agatczjenek, alex22, baloniarz, bejgee, daab, DeepBlue, DeepSea, Jagrysek, Jed team, Kostucha, Liszewski.36, MaciekBDG, Maliniak, miha, Nannette, nooxes, Olson9BDG, Qbacki, rejab5, rubin, Serengeti, SlaMar, szym86, Verni, Victor+, Werk Inc., wolny
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Recommended at night  Dangerous Cache  Torch needed  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL


TORUŃSKA STREFA MROKU

FORT XI

Skrzynka założona wspólnie z legokid i Wrzos.


...wypadł z karczmy i szedł w ciemnościach, zamroczony gniewem  i wypitą gorzałką, nie bacząc gdzie go nogi niosą. Nagle chlupnęło mu pod nogami. Znalazł się przed szeroko rozlaną wodą. Za łanem trzciny majaczyła w ciemnościach potężna wieża zamku, oświetlona księżycowym blaskiem. Chłopak, który od chłodu całkiem otrzeźwiał, podjął w mig decyzję:

- Idę do lochu, raz kozie śmierć! 

 
Cicho skradał się między wyszczerbionymi murami, pomny, że gdzieś czuwa nocny stróż. Ostrożność okazała się zbyteczna, bo strażnik leżał przy własnej halabardzie, tuląc miłośnie do piersi flaszkę po wódce i chrapiąc donośnie. Jasiek pożyczył sobie jego latarnię i podszedł do drzwi lochu. Dziw nad dziwy! Wrota, których najtężsi ślusarze nie mogli otworzyć, rozwarte były teraz na oścież. Chłopak przeżegnał się i odważnie wkroczył w czarną, zionącą  i stęchlizną czeluść.
Szeroki, łukowato sklepiony korytarz zasnuty był olbrzymimi pajęczynami. Po ceglanej posadzce z piskiem uciekały szczury, a spłoszone nietoperze muskały błoniastymi skrzydłami twarz śmiałka, chcąc zgasić mu latarnię. Nie zważał na nic i szedł dalej naprzód. Nagle w ciemnościach zobaczył upragniony znak. Nigdy wcześniej go nie widział, ale wiedział, że to musi byc TO. Nie mógł się mylić. Teraz musiał tylko iść przed siebie, szukając kolejnych wskazówek, bacząc jednocześnie na wszelkie zło, które czaiło sie dookoła. Najważniejsze, to dojść do skarbu ŻYWYM !!!!

 
Aby wejść na teren fortu, nie trzeba niczego niszczyć. Wprawdzie główna brama jest zamknięta i zabezpieczona drutami, ale można skorzystać z innego wejścia. Idź wzdłuż muru obronnego, aż dotrzesz pod sam budynek fortu (mniej więcej w okolice podanych współrzędnych). W tym miejscu możesz wkroczyć do jego wnętrza. Przejdź przez pomieszczenie a po wyjściu rozejrzyj się- powinieneś zauważyć odpowiednią wskazówkę.  Dalej podążaj za podobnymi, jeśli nie widać jej od razu- szukaj w promieniu 3-5 metrów. Doprowadzą Cię one w miejsce, z którego nie będziesz już mógł iść dalej- będziesz musiał się cofnąć. To właśnie tu ukryty został skarb. Wskazówek polecam szukać w godzinach późno-wieczornych lub nocnych, przy sztucznym swietle.
Wejście frontowe
Wejście frontowe, niestety zamknięte- szukaj innego...


Wejście frontowe
Pomieszczenie w którym zaczynasz zabawę- idź dalej...
 
 
Jeden z korytarzy...

 


Fort jest opuszczony, ale są widoczne ślady bytności ludzkiej, dlatego też (oraz z powodu wielu innych potencjalnych niebezpieczeństw) NALEŻY  ZACHOWAĆ DALEKO POSUNIĘTĄ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS EKSPLORACJI OBIEKTU. Stanowczo odradzam wejścia do środka w pojedynkę.
 

POWODZENIA !!!

Skrzynka jest częścią serii Toruńska Strefa Mroku. Pozostałe kesze z tej serii : OP23C2,OP23D3,OP2469

W pobliżu znajduje się już cache OP03A5, jednak umieszczony jest na zewnątrz fortu. Nasza skrzynka zmusza do wejścia do środka obiektu- do mrocznych i ciemnych, ale też wspaniałych korytarzy i różnego rodzaju pomieszczeń.


29.10.2010. Zmienione miejsce ukrycia oraz charakter skrzynki.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
w pomieszczeniu z tym znakiem zaczynasz zabawę