Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Toruńska Strefa Mroku - FORT XI - OP23C4
szlakiem ciemnych i mrocznych korytarzy...
Właściciel: Oscar9999
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 53 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Czas: 1:00 h    Długość trasy: 1.00 km
Data ukrycia: 27-02-2010
Data utworzenia: 27-02-2010
Data opublikowania: 27-02-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 02-11-2010
55x znaleziona
3x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 11 obserwatorów
100 odwiedzających
48 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
28 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aethoris, agatczjenek, alex22, baloniarz, bejgee, daab, DeepBlue, DeepSea, Jagrysek, Jed team, Kostucha, Liszewski.36, MaciekBDG, Maliniak, miha, Nannette, nooxes, Olson9BDG, Qbacki, rejab5, rubin, Serengeti, SlaMar, szym86, Verni, Victor+, Werk Inc., wolny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL


TORUŃSKA STREFA MROKU

FORT XI

Skrzynka założona wspólnie z legokid i Wrzos.


...wypadł z karczmy i szedł w ciemnościach, zamroczony gniewem  i wypitą gorzałką, nie bacząc gdzie go nogi niosą. Nagle chlupnęło mu pod nogami. Znalazł się przed szeroko rozlaną wodą. Za łanem trzciny majaczyła w ciemnościach potężna wieża zamku, oświetlona księżycowym blaskiem. Chłopak, który od chłodu całkiem otrzeźwiał, podjął w mig decyzję:

- Idę do lochu, raz kozie śmierć! 

 
Cicho skradał się między wyszczerbionymi murami, pomny, że gdzieś czuwa nocny stróż. Ostrożność okazała się zbyteczna, bo strażnik leżał przy własnej halabardzie, tuląc miłośnie do piersi flaszkę po wódce i chrapiąc donośnie. Jasiek pożyczył sobie jego latarnię i podszedł do drzwi lochu. Dziw nad dziwy! Wrota, których najtężsi ślusarze nie mogli otworzyć, rozwarte były teraz na oścież. Chłopak przeżegnał się i odważnie wkroczył w czarną, zionącą  i stęchlizną czeluść.
Szeroki, łukowato sklepiony korytarz zasnuty był olbrzymimi pajęczynami. Po ceglanej posadzce z piskiem uciekały szczury, a spłoszone nietoperze muskały błoniastymi skrzydłami twarz śmiałka, chcąc zgasić mu latarnię. Nie zważał na nic i szedł dalej naprzód. Nagle w ciemnościach zobaczył upragniony znak. Nigdy wcześniej go nie widział, ale wiedział, że to musi byc TO. Nie mógł się mylić. Teraz musiał tylko iść przed siebie, szukając kolejnych wskazówek, bacząc jednocześnie na wszelkie zło, które czaiło sie dookoła. Najważniejsze, to dojść do skarbu ŻYWYM !!!!

 
Aby wejść na teren fortu, nie trzeba niczego niszczyć. Wprawdzie główna brama jest zamknięta i zabezpieczona drutami, ale można skorzystać z innego wejścia. Idź wzdłuż muru obronnego, aż dotrzesz pod sam budynek fortu (mniej więcej w okolice podanych współrzędnych). W tym miejscu możesz wkroczyć do jego wnętrza. Przejdź przez pomieszczenie a po wyjściu rozejrzyj się- powinieneś zauważyć odpowiednią wskazówkę.  Dalej podążaj za podobnymi, jeśli nie widać jej od razu- szukaj w promieniu 3-5 metrów. Doprowadzą Cię one w miejsce, z którego nie będziesz już mógł iść dalej- będziesz musiał się cofnąć. To właśnie tu ukryty został skarb. Wskazówek polecam szukać w godzinach późno-wieczornych lub nocnych, przy sztucznym swietle.
Wejście frontowe
Wejście frontowe, niestety zamknięte- szukaj innego...


Wejście frontowe
Pomieszczenie w którym zaczynasz zabawę- idź dalej...
 
 
Jeden z korytarzy...

 


Fort jest opuszczony, ale są widoczne ślady bytności ludzkiej, dlatego też (oraz z powodu wielu innych potencjalnych niebezpieczeństw) NALEŻY  ZACHOWAĆ DALEKO POSUNIĘTĄ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS EKSPLORACJI OBIEKTU. Stanowczo odradzam wejścia do środka w pojedynkę.
 

POWODZENIA !!!

Skrzynka jest częścią serii Toruńska Strefa Mroku. Pozostałe kesze z tej serii : OP23C2,OP23D3,OP2469

W pobliżu znajduje się już cache OP03A5, jednak umieszczony jest na zewnątrz fortu. Nasza skrzynka zmusza do wejścia do środka obiektu- do mrocznych i ciemnych, ale też wspaniałych korytarzy i różnego rodzaju pomieszczeń.


29.10.2010. Zmienione miejsce ukrycia oraz charakter skrzynki.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
w pomieszczeniu z tym znakiem zaczynasz zabawę