Z uwagi na miejsce postanowiliśmy nie chować skrzynki tylko zrobić wirtuala.
Odnajdź tablice pamiątkową ze zdjęcia. Po jej lewej stronie znajduje się jej druga część. Hasłem do logu bedzie 10 pierwszych liter pisanych dużą literą jak na owej tablicy.
Powodzenia
Geocrak Team.
Kościół góruje nad całą wsią i doliną: o 13 m, przewyższa zamek, 35 m. wznosi się od koryta Korzkiewki, a 30 m. od głównej drogi. Pierwsza świątynia, pochodząca z 2 połowy XIV w., była drewniana. Obecną w 1623 roku ufundował Aleksander Ługowski (ówczesny właściciel miejscowości).
Kościół w Korzkwi oprócz funkcji sakralnej, pełnił także charakter obronny. Wskazuje na to okrągła baszta z charakterystycznymi otworami strzelniczymi w kształcie klucza. Z kościelnego wzgórza z powodzeniem można było ostrzelać całą Dolinę Korzkiewki.
Dziś kościół przyciąga zwiedzających gotyckim relikwiarzem z końca XIV wieku z kryształową puszką na relikwie Drzewa Krzyża Świętego oraz Stołu Wieczernika. Ponadto w świątyni podziwiać można srebrną monstrancję z 1640 roku, piękne kobierce oraz barokową kropielnicę. Uwagę przyciąga 5 drewnianych ołtarzy z początku XVII w.
Korzkiewski kościół słynie z cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego "Ecce Homo", który 300 lat temu namalował nieznany artysta. Ponoć po zakończeniu powstania styczniowego obraz nawiedził sam św. brat Albert Chmielowski.
Obok kościoła znajduje się XIX-wieczna plebania i organistówka. Przed tymi budynkami założono ogród kwiatowy, dalej sad. Za świątynią usytuowany jest cmentarz parafialny.
Msze święte - niedziele i święta: 8.00, 9.30,11.00,16.00
Kaplica w Woli Zacharaszowskiej: 13.30
- w dni powszednie: 18.00
Odpusty parafialne:
24 czerwca, święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela
I niedziela października, święto Pana Jezusa Miłosiernego
Od dnia 07.04.2016 warunkiem zaliczenia skrzynki, poza podaniem hasła, jest fotografia poszukiwacza (lub keszerskiego atrybutu, np. GPS) na tle obiektu.
Wpisy bez zamieszczonej fotografii będą kasowane.