Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Jaskinia Malinowska - OP9K8J
Owner: R-Sol
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > śląskie
Cache type: Other type
Size: Regular
Status: Ready for Search
Time required: 1:00 h    Distance to travel: 3.00 km
Date hidden: 17-07-2022
Date created: 18-07-2022
Date published: 18-07-2022
Last modification: 18-07-2022
14x Found
0x Not found
3 notes
watchers 2 watchers
64 visitors
8 x rated
Rated as: Excellent
8 x recommended
This cache is recommended by: Bartek111, Bulwieć , freney, kasaks, Kika, raffall96, słabakinia, WRÓBEL.
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Dangerous Cache  Torch needed  Take special equipment  Nature  Access only by walk  Password needed to post log entry! 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Jaskinia Malinowska jest dobrze znana miłośnikom Beskidu Śląskiego, a od kiedy zamontowano ułatwienia umożliwiające bezpieczne zejście – wyrasta na jedną z większych turystycznych atrakcji regionu.

Jaskinia najczęściej odwiedzana jest przez turystów, którzy zmierzają na Malinowską Skałę i Skrzyczne, ale miejsce warte jest odwiedzenia nie tylko “przy okazji”. Znajdująca się w stoku Malinowa “jama” jest ciekawym pomysłem na krótką i atrakcyjną wycieczkę dla każdego, sprzyja temu także łatwy i szybki dostęp z Przełęczy Salmopolskiej.

Jaskinia Malinowska to jaskinia typu osuwiskowego, powstała w tzw. zlepieńcach z Malinowskiej Skały i piaskowcach górnych warstw godulskich. Brak w niej jakichkolwiek nacieków i innych form krasowych, ma jednak bardzo zróżnicowany układ korytarzy – wąskie i wysokie szczeliny połączone ciasnymi, krętymi korytarzykami i kominkami, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjna.

Otwór wejściowy jaskini znajduje się na wysokości 1080 m n.p.m. – jest to duża szczelina, która ma ok. 10 m głębokości. Wejście jest zabezpieczone metalowymi drabinami i klamrami – zostały one zamontowane przez członków Klubu Alpinistycznego przy Grupie Beskidzkiej GOPR. Przy otworze wejściowym znajduje się tablica informacyjna z opisem i planem jaskini, obok stoi drewniany ławostół.
Na dnie korytarzy znajduje się gruz skalny i żwir, oraz większe bloki skalne, w niektórych miejscach znajdują się kałuże i błoto – dlatego warto założyć  odpowiednie buty i ubranie.
Według pomiarów wszystkie korytarze w jaskini mają 230,5 metra długości (łatwo dostępne jest 40 metrów) oraz 22,7 m głębokości. Największą salą jest tzw. Galeria (w ciągu I), która ma 13,5 m długości, do 1,4 m szerokości i wysokości 9,5 m.
Wewnątrz jaskini utrzymuje się temperatura ok. +6 °C. Światło dzienne dociera do dna szczeliny wejściowej i do wstępnych partii niższych korytarzy.

Uwaga! W jaskini nie ma sztucznego oświetlenia, dlatego przed planowanym zwiedzaniem należy wyposażyć się w latarkę (najlepiej czołówkę) – latarka w telefonie komórkowym nie jest odpowiednim rodzajem oświetlenia!
Nie są wymagane dodatkowe liny, ani zabezpieczenia.

 

Źródło: gorydlaciebie.pl

 

O keszu: Skrzynka znajduje się na kordach, tuż nad wejściem do jaskini. Proszę bardzo uważać, żeby nie spalić kesza!

Żeby jednak go zaliczyć trzeba wejść do jaskini. Musicie odnaleźć w środku wyżłobioną datę na jednej ze ścian w głównym korytarzu, to jest hasło do logu.  Nie jest to trudne zadanie, jest ona dobrze widoczna, chodzi o to, aby zwiedzić jaskinię. Dodatkowo, aby "zabezpieczyć się" przed telefonami do przyjaciela niezbędna jest fotka z wnętrza jaskini.

 

UWAGA! Proszę przeczytać CAŁY opis skrzynki, bo niezmiernie  to WAŻNE! Choć łatwa i udostępniona to jednak jaskinia, proszę zachować najwyższą ostrożność! Wejścia do takich miejsc wyłącznie na własną odpowiedzialność. 

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Read more about reactivation of geocaches here
Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
jask. Malinowska - widok na kesza
wejscie
wewnątrz