Please log in to see the coordinates.                            
        
                        37x Found                    
                        1x Not found                    
                    1 notes                
                    1 watchers                
                    Rated as: Excellent
                
                            2 x recommended                        
                        
            Cache attributes
        
    
                          
 
                    
        Description
    
    
                    
                            PL
                        
            
        
Osiedle Braunsfelde powstało na początku XX wieku, inicjatorem budowy była rodzina Quistorpów. Na pustym, piaszczystym i oddalonym od miasta terenie rozplanowano osiedle na bazie szachownicowego układu ulic. Zabudowa usytuowana została wzdłuż trzech równoległych ulic: Brodzińskiego (Clarastrasse), Konopnickiej (Dunkerstrasse), Wieniawskiego (Storbeckstrasse), odchodzących od ul. Mickiewicza (Kreckowerstrasse). Osiedle było wybudowane dla klasy średniej, natomiast ekskluzywne osiedla Westend i Neu Westend były przeznaczone dla szczecińskiej elity.
Do dzisiaj zachowało się większość zbudowanych wówczas domów, niektóre dokładnie odrestaurowane. Nazwa osiedla Braunsfelde pochodzi od Ottona Brauna Seniora, który we wspomnieniach pierwszych mieszkańców osiedla nazywany był jego założycielem, był on jednym z pierwszych, którzy wybudowali dom na terenie Braunsfelde (Storbeckstr. 7).
Przedwojenne wille Osiedla Braunsfelde jest to ścieżka pokazująca najciekawsze wille tego osiedla, te które przetrwały wojnę, a teraz w lepszym lub gorszym stanie cieszą nasze oczy. Wszystkie zostały wybudowane na początku XX w.
Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni.
                                                         
Keszyk zawiera tylko logbook
UWAGA! Prośba do keszerów, w związku z tym, że kesze są na małych, willowych uliczkach, nie podejmujemy ich w dużych grupach, najwyżej 2-3 osoby, bo można spalić miejscówki.
            Additional waypoints
        
    | Symbol | Type | Coordinates | Description | 
|---|---|---|---|
                         
                     | 
                    Interesting place | --- | Willa Wieniawskiego 22 | 
            Additional hints
        
    
            Pictures
        
    
        Log entries:
        
            
            37x
            
            1x
        
        
        1x