Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
Weekend na Polesiu - OP8ZGK
Owner: erykradek
The list of participants
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > lubelskie
Cache type: Event
Size: No container
Status: Archived
Event date: 20-07-2019
Date created: 23-04-2019
Date published: 23-04-2019
Last modification: 02-07-2019
0 Attended
3 Will attend
3 notes
watchers 2 watchers
98 visitors
0 x rated
Rated as: n/a
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Nature  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Polesie jest krainą geograficzną, rozciągającą się na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. W naszym kraju znajduje się jego zachodnia część, zwana również Polesiem Lubelskim. Obejmuje część województwa lubelskiego. Są to tereny zalesione ale i bagienne. Dawniej na tych terenach zamieszkiwały rody szlacheckie, co poskutkowało istnieniem wielu pięknych dworków oraz pałaców, które możemy podziwiać do dziś. Polesie to największa w Europie kraina jezior, bagien i moczarów, objęta patronatem UNESCO, jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie".

 

Podczas weekendu zapraszam na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce "Dąb Dominik”, “Spławy", „Perehod” i „Mietiułka”. Wisienką na torcie będzie ścieżka “Żółwik”, gdzie zobaczymy żyjące tu żołwie błotne. Park będziemy poznawać pieszo i rowerowo, a bazą wypadową będzie miejscowość Nowy Orzechów. Spotykamy sie na kordach o 10.00 (przystanek autobusowy)

 

W ten weekend zostaną otwarte dwie nowe geościeżki: pierwsza "Dookoła Poleskiego Parku Narodowego", a druga to niespodzianka ;) 

 

Plan spotkania:
Dzień I - 20.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Perehod oraz Mietiułka. Do przejechania ok. 50 km. Po drodze prejazd przez Sosnowicę, gdzie stoi zabytkowa cerkiew z poczatków XVI wieku i gdzie Kościuszko przeżył tragiczną miłosną przygodę. Wieczorem ognisko i integracja.
 
Dzień II 21.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Dąb Dominik, Spławy i Żółwik. Dla chętnych wizyta w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym. Do przejechania ok. 30 km i ok. 9 km do przejścia pieszo.
 
 
Baza noclegowa:
Na miejsce noclegowe i bazę wypadową, zapraszam Was na działkę w miejscowości Orzechów Nowy, która znajduje się przy otulinie Poleskiego Parku Narodowego, ok. 2 km od jeziora Zagłebocze. Na działce jest dostęp do wody, jest prąd, jest możliwośc ugotowania posiłku. Działka jest spora, więc jest dużo miejsca na rozbicie namiotu. Mamy dostęp do prysznica i toalety, ale proszę pamietać, że nie jest to standard hotelu 5 *
Ewent jest darmowy. Proszę tylko o symboliczną skladkę 10 zł. za prad, gaz i wodę. Wstęp na ścieżki Poleskiego Parku Narodowego biletowany.
 
 
źródło, mapki ze strony PPN
Pictures
mapa dominik
mapa mietiuka
mapa perehod
mapa spławy
Log entries: 0 3 Note 3x Picture 1x All entries Gallery