Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
Weekend na Polesiu - OP8ZGK
Owner: erykradek
The list of participants
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > lubelskie
Cache type: Event
Size: No container
Status: Archived
Event date: 20-07-2019
Date created: 23-04-2019
Date published: 23-04-2019
Last modification: 02-07-2019
0 Attended
3 Will attend
3 notes
watchers 3 watchers
97 visitors
0 x rated
Rated as: n/a
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Take something to write  Nature  Monumental place  Periodical/Paid  Bike 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Polesie jest krainą geograficzną, rozciągającą się na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. W naszym kraju znajduje się jego zachodnia część, zwana również Polesiem Lubelskim. Obejmuje część województwa lubelskiego. Są to tereny zalesione ale i bagienne. Dawniej na tych terenach zamieszkiwały rody szlacheckie, co poskutkowało istnieniem wielu pięknych dworków oraz pałaców, które możemy podziwiać do dziś. Polesie to największa w Europie kraina jezior, bagien i moczarów, objęta patronatem UNESCO, jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie".

 

Podczas weekendu zapraszam na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce "Dąb Dominik”, “Spławy", „Perehod” i „Mietiułka”. Wisienką na torcie będzie ścieżka “Żółwik”, gdzie zobaczymy żyjące tu żołwie błotne. Park będziemy poznawać pieszo i rowerowo, a bazą wypadową będzie miejscowość Nowy Orzechów. Spotykamy sie na kordach o 10.00 (przystanek autobusowy)

 

W ten weekend zostaną otwarte dwie nowe geościeżki: pierwsza "Dookoła Poleskiego Parku Narodowego", a druga to niespodzianka ;) 

 

Plan spotkania:
Dzień I - 20.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Perehod oraz Mietiułka. Do przejechania ok. 50 km. Po drodze prejazd przez Sosnowicę, gdzie stoi zabytkowa cerkiew z poczatków XVI wieku i gdzie Kościuszko przeżył tragiczną miłosną przygodę. Wieczorem ognisko i integracja.
 
Dzień II 21.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Dąb Dominik, Spławy i Żółwik. Dla chętnych wizyta w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym. Do przejechania ok. 30 km i ok. 9 km do przejścia pieszo.
 
 
Baza noclegowa:
Na miejsce noclegowe i bazę wypadową, zapraszam Was na działkę w miejscowości Orzechów Nowy, która znajduje się przy otulinie Poleskiego Parku Narodowego, ok. 2 km od jeziora Zagłebocze. Na działce jest dostęp do wody, jest prąd, jest możliwośc ugotowania posiłku. Działka jest spora, więc jest dużo miejsca na rozbicie namiotu. Mamy dostęp do prysznica i toalety, ale proszę pamietać, że nie jest to standard hotelu 5 *
Ewent jest darmowy. Proszę tylko o symboliczną skladkę 10 zł. za prad, gaz i wodę. Wstęp na ścieżki Poleskiego Parku Narodowego biletowany.
 
 
źródło, mapki ze strony PPN
Pictures
mapa dominik
mapa mietiuka
mapa perehod
mapa spławy
Log entries: 0 3 Note 3x Picture 1x All entries Gallery