Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Weekend na Polesiu i Święto Roweru - OP8ZGK
Właściciel: erykradek
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Gotowa do szukania
Data rozpoczęcia wydarzenia: 20-06-2019
Data utworzenia: 23-04-2019
Data opublikowania: 23-04-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 04-05-2019
0 Uczestniczyło
1 Będzie uczestniczyć
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
35 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Polesie jest krainą geograficzną, rozciągającą się na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. W naszym kraju znajduje się jego zachodnia część, zwana również Polesiem Lubelskim. Obejmuje część województwa lubelskiego. Są to tereny zalesione ale i bagienne. Dawniej na tych terenach zamieszkiwały rody szlacheckie, co poskutkowało istnieniem wielu pięknych dworków oraz pałaców, które możemy podziwiać do dziś. Polesie to największa w Europie kraina jezior, bagien i moczarów, objęta patronatem UNESCO, jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie".

mapa polesia

Podczas weekendu zapraszam na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce "Dąb Dominik”, “Spławy", „Perehod” i „Mietiułka”. Wisienką na torcie będzie ścieżka “Żółwik”, gdzie zobaczymy żyjące tu żołwie błotne. Park będziemy poznawać pieszo i rowerowo, a bazą wypadową będzie miejscowość Nowy Orzechów.

 

Plan spotkania:
Dzień I - 20.06.2019
Przyjazd na miejsce, poznawanie okolicy, spacer nad jezioro Zagłebocze, ognisko zapoznawcze. Ja będę na miejscu od ok. 15.00.
Dzień II 21.06.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Perehod oraz Mietiułka. Do przejechania ok. 50 km. Po drodze prejazd przez Sosnowicę, gdzie stoi zabytkowa cerkiew z poczatków XVI wieku i gdzie Kościuszko przeżył tragiczną miłosną przygodę.
Dzień III - 22.06.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Dąb Dominik, Spławy i Żółwik. Dla chętnych wizyta w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym. Do przejechania ok. 30 km i ok. 9 km do przejścia pieszo.
Dzień IV 23.06.2019
Zakończenie weekendu. Dla chętnych przejazd przez Pojezierze łęczyńsko - włodawskie do Lubartowa na Święto Roweru. Po drodze zatrzymamy się przy kanale Wieprz - Krzna oraz przy zabytkowych cmentarzach z I i II WŚ i przy rzece Wieprz. Tu więcej o Święcie Roweru.
 
Baza noclegowa/pole namiotowe:
Na miejsce noclegowe i bazę wypadową, zapraszam Was na działkę w miejscowości Orzechów Nowy, która znajduje się przy otulinie Poleskiego Parku Narodowego, ok. 2 km od jeziora Zagłebocze. Na działce jest dostęp do wody, jest prąd, jest możliwośc ugotowania posiłku. Działka jest spora, więc jest dużo miejsca na rozbicie namiotu. Mamy dostęp do prysznica i toalety, ale proszę pamietać, że nie jest to standard hotelu 5 *
Ewent jest darmowy. Prosze tylko o symboliczną skladkę 50 zł, w tym beą bilety wstępu na wszystkie ścieżki Poleskiego Parku Narodowego oraz opłata za media (prad, gaz, wodę), środki czystości.
 
Poniżej link do szczegołów: plan i mapki przekazdu:
 
źródło, mapki ze strony PPN
Obrazki/zdjęcia
mapa dominik
mapa mietiuka
mapa perehod
mapa spławy
Wpisy do logu: 0 1 komentarz 0x Wszystkie wpisy