Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Orodruina - OP19E5
Z dedykacją dla miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
Właściciel: Thathanka
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 31 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 23-05-2009
Data utworzenia: 14-05-2009
Data opublikowania: 23-05-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 07-10-2010
1x znaleziona
0x nieznaleziona
6 komentarze
watchers 6 obserwatorów
4 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: harpus
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Góra Przeznaczenia (sind. Amon Amarth, Orodruina) znajduje się w krainie Mordor, w centrum płaskowyżu Gorgoroth, niemal w połowie drogi pomiędzy Cirith Ungol a Barad-dûr .

Góra Przeznaczenia jest rozłożystym wzniesieniem o wysokości 4500 stóp (ok. 1400 metrów). Dzięki gwałtownej naturze i częstym erupcjom wulkanu cały północny obszar Mordoru stał się terenem suchym i zdewastowanym.

Około 1000 r. Drugiej Ery Sauron, który pozostał w Śródziemiu po upadku Morgotha, obrał Mordor za swoją siedzibę. O wyborze zadecydowała właśnie obecność Góry Przeznaczenia, której ogień był w stanie wspomóc uprawianą przez niego sztukę kowalstwa. Sauron wyżłobił (lub tylko przystosował do swoich celów) tunel w stoku góry prowadzący do głównego kanału wulkanu i w nim urządził swoją kuźnię. Spiął także górę ze swoją twierdzą Barad-dûr drogą. W tej sali, zwanej Komnatami Ognia (sind. Sammath Naur), powstał Jedyny Pierścień, najważniejsze dzieło Saurona.

Wspomniane jest, że Celebrimbor, twórca Trzech Pierścieni elfów, podsłuchał słowa Władcy tworzącego Pierścień, poznał jego prawdziwe intencje i nie dopuścił do przejęcia przez niego władzy nad swoimi dziełami.

W 3441 r. Drugiej Ery na stokach Góry Przeznaczenia została stoczona ostatnia bitwa wojny Ostatniego Sojuszu. Polegli w niej Elendil i Gil-galad, a Sauron został pokonany. Isildur, syn Elendila, mógł wówczas unicestwić Pierścień, który można zniszczyć było jedynie w miejscu jego utworzenia, lecz obecnym na miejscu Powiernikom Pierścieni Elfów nie udało się go do tego przekonać i klejnot udał się wraz z Isildurem na północ. (Źródło: Wikipedia)

 

Twoim zadaniem jest znalezienie 3 elfickich Pierścieni Władzy (Narya, Nenya i Vilya), które podpowiedzą Ci drogę/hasło do Jedynego Pierścienia. Dzięki temu będziesz mógł udać się (wirtualnie) na Orodruinę i rzucić go w ognistą otchłań. Nie ulegnij jego pokusie, bo Pierścień jest przewrotny. Znalezienie Pierścieni, a w szczególności wszystkich Pierścieni nie jest łatwe, dlatego to zadanie Wielka Rada powierzyła Tobie, Powierniku Pierścienia. Odnalezienie pierścieni odnotuj w niniejszej Księdze i nie bądź zdumiony jeśli Pierścień wbrew Twej woli ruszy w dalszą drogę.

Dla ułatwienia misji, 3 Pierścienie Władzy zmutowały zachowując swoje właściwosci. Mutanty zwą się Narya II, Nenya II i Vilya II.

Silo elenath na-ven lín! (Niech gwiazdy oświetlają twą drogę!)

Obrazki/zdjęcia
Pierścienie Władzy
Wpisy do logu: znaleziona 1x nieznaleziona 0x komentarz 6x Wszystkie wpisy