Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
ZETO - OP8X48
Pamiątka po polskiej informatyce
Owner: MSB_20
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 117 m. ASL.
 Region: Poland > dolnośląskie
Cache type: Multicache
Size: Micro
Status: Ready for Search
Time required: 0:20 h    Distance to travel: 0.30 km
Date hidden: 27-11-2018
Date created: 23-11-2018
Date published: 01-12-2018
Last modification: 04-04-2022
32x Found
0x Not found
6 notes
watchers 3 watchers
155 visitors
22 x rated
Rated as: Excellent
18 x recommended
This cache is recommended by: gura, hackereq, HailstormB1, Iksnigo, j_janus, kafii, Lumen, lupi, Maniek, Meksha, ofen95, Pozieduwac, rogatek, sebastianj, Vamos, Wesker, xlud, Zespół EŁ
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce. Do dziś świadczy ono usługi z zakresu elektronicznej techniki obliczeniowej, a dawniej prowadziło także prace badawczo - rozwojowe w dziedzinie zastosowań informatyki. Jego pierwszy Zakład Obliczeniowy, właśnie ten we Wrocławiu, otwarto 01.12.1964 roku. W modernistycznym budynku zakładu, zaprojektowanym przez państwa Annę i Jerzego Tarnawskich, pracowało już wiele generacji maszyn cyfrowych. Były to między innymi komputery mainframe produkowane przez wrocławskie Elwro: Odra 1003, 1204, 1304 i Odra 1305. Dziś już mało kto rozpoznaje, że neon na dachu budynku przedstawia fragment nośnika pamięci komputerów z tamtych lat - papierowej taśmy perforowanej. Zapis danych na takiej taśmie polegał na mechanicznym wykrawaniu w niej otworków, odczyt był natomiast już optyczny. Zależnie od tego czy był w danym miejscu w taśmie otworek czy go nie było, światło z oświetlacza nad taśmą padało lub nie padało na detektory umieszczone pod nią. Brak otworka był interpretowany jako logiczne "0", otworek natomiast kodował logiczne "1".

Aby zdobyć skrzynkę udaj się we wskazane miejsce. Jest tam ukryty plik dwóch kart perforowanych. Ostrożnie wysuń go z mocowania i zastosuj prostą operację logiczną w celu odczytania zakodowanych informacji. Kartę "A" zabierz ze sobą na drugi etap, gdyż tam też się przyda.
Miejsce bywa dość ruchliwe, uważaj na przypadkowych obserwatorów i kamery. Nic na siłę! Po poszukiwaniach proszę odłóż wszystko na swoje miejsca. Weź coś do pisania - finał zawiera tylko logbook i certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców. Powodzenia!

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints