Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
FELIKS "PAPA" STAMM - OP8X3X
...tu trenował
Właściciel: marass1111
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 88 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 21-11-2018
Data utworzenia: 22-11-2018
Data opublikowania: 22-11-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 25-06-2023
62x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
123 odwiedzających
48 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
19 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Bar i Lepsza Połówka, buniaczek, Ciachol, hobbbysta, miiol, Nati., nieska, night_time, Pawelec134, poop, RoDaJJ, ronja, rredan, szabla, tzw-madzia&Kei, uhuhu, Vilku, Wesker, Zuza007
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Feliks „Papa” Stamm (ur. 14 grudnia 1901 w Kościanie, zm. 2 kwietnia 1976 w Warszawie) – polski pięściarz, sędzia i trener bokserski, podoficer Wojska Polskiego II RP.

W latach 20. i 30. XX wieku był podoficerem zawodowym Wojska Polskiego. Jako plutonowy 7 Pułku Strzelców Konnych w 1924 ukończył Podoficerski Kurs Sportowy w Centralnej Wojskowej Szkole Gimnastyki i Sportów w Poznaniu, po czym został zatrzymany w szkole jako instruktor. W roku szkolnym 1924/1925 PKS prowadził ćwiczenia. W latach 20. wykształcił się na trenera boksu, a ponadto w macierzystej szkole był instruktorem walki wręcz, gier i narciarstwa. Przed 1929 został awansowany na stopień starszego wachmistrza. W latach 20. udzielał się równocześnie jako zawodnik, trener i sędzia bokserski. W latach 1923–1926 był zawodnikiem klubu Pentatlon Poznań, funkcjonującego przy CWSGiS. Stoczył 13 oficjalnych walk (11 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka) oraz około 30 walk pokazowych.

Prócz pracy w CWSzGiS nauczał pięściarstwa w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Poznańskiego, w klubach Warta Poznań (od 1926) i AZS Poznań, w ośrodku wychowania fizycznego miasta Poznania oraz był trenerem związkowy i szkoleniowcem polskiej kadry olimpijskiej. Od 1936 roku samodzielnym trenerem polskiej reprezentacji bokserskiej).

              

Jako trener siedmiokrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (od 1936 do 1968). 14 razy prowadził Polskę w turniejach o mistrzostwo Europy. Ponad 130 razy stał w narożniku w czasie oficjalnych meczów międzypaństwowych.

Wychowawca i trener kilkudziesięciu bokserów, mistrzów oraz medalistów olimpijskich, świata i Europy. Należą do nich: Antoni Kolczyński, Zygmunt Chychła, Kazimierz Paździor, Jerzy Kulej, Jan Szczepański, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Aleksy Antkiewicz, Zbigniew Pietrzykowski, Leszek Drogosz, Tadeusz Walasek, Jerzy Adamski, Artur Olech, Zdzisław Soczewiński i Bogdan Węgrzyniak.

W 1960 roku zagrał epizodyczną rolę trenera bokserskiego w komedii Mąż swojej żony. Corocznie w Warszawie odbywa się międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma.

 

SKRZYNKA:

Skrzynka umiejscowiona na zapleczu dawnej hali sportowej Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu przy ul. Bukowskiej, to tam boksował "Papa" Stamm podczas swojej służby wojskowej w 7 Pułku Strzelców Konnych. 

Mikro w tematycznym maskowaniu, na kordach. Szukaj atrybutu związanego z osobą "Papy". 

Certyfikaty FTF, STF, TTF pod maskowaniem, pozostałe dla znalazców znajdują się w drugiej połowie maskowania. 

Skrzynka niebezpieczna na wyrost, trochę dla żartu aczkolwiek ten atrybut może być trafny.  Obecnie w hali sportowej znajduje się Sekcja Zapasów WKS "Grunwald". Hala czynna jest w godzinach 10-20 ale brama wjazdowa na teren otwarta jest cała dobę. Podejmując skrzynkę można narazić się na podejrzenie o podglądanie zawodników lub zawodniczek, a tym samym, zanim odpowiemy co tu robimy i dlaczego możemy zostać sprowadzonym ze stójki do parteru z trzymaniem, duszeniem albo dźwignią:-)W związku z tym podejmowanie z zasadą ZERO x 3

Najlepiej skrzynkę podejmować w dzień albo w nocy, po zakończeniu treningów (nie wieczorem ...powiedzmy od godziny 17 kiedy ruch jest tam największy). Wyszukać maskowanie, podjąć, zabrać w ustronne miejsce, dokonać wpisu, odłożyć na miejsce zakładając maskowanie. 

Czy skrzynka przetrwa zależy tylko od Was. Powodzenia :-)

 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 62x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy