Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Rio Tour : Biblioteka - OP8X27
70 lat minęło...
Właściciel: marcin_Rio
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 18 m n.p.m.
location Województwo: Polska > pomorskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Normalna
status Status: Gotowa do szukania
hidden Data ukrycia: 30-11-2018
creation-date Data utworzenia: 15-11-2018
published-date Data opublikowania: 30-11-2018
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 01-12-2018
znaleziona 1x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
visits 12 odwiedzających
votes 1 x oceniona
score Oceniona jako: b.d.
rekomendowana 1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: elmodemonico
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
description Opis PL

W 1948 r. na terenie gminy Ryjewo powstał punkt biblioteczny, przekształcony później w bibliotekę publiczną. Zaczątkiem zbiorów ówczesnej biblioteki było 447 woluminów przydzielonych przez Ministerstwo Oświaty „W ramach zorganizowanej akcji rozbudowy krajowej sieci bibliotecznej z kredytów Planu Inwestycyjnego w roku 1948” oraz księgozbiór otrzymany dzięki akcji „333”. Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej widnieje pod datą 31 marca 1948 r. Pomieszczenia biblioteki mieściły się wówczas przy ul. Kopernika 9. Pierwszym kierownikiem biblioteki został miejscowy nauczyciel Józef Matyszczyk, a od 1951 r. Stefania Bielicka piastująca to stanowisko aż do 1971 r., w którym obowiązki kierownika przejął Zbigniew Wesołowski. Za jego kadencji przeniesiono bibliotekę z budynku przy ulicy Kopernika do pomieszczeń przy ulicy Grunwaldzkiej 42.
W 1955 r. w związku ze zmianami administracyjnymi biblioteka zmieniła nazwę na Gromadzką Bibliotekę Publiczną w Ryjewie, a opiekę merytoryczną nad nią przejęła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sztumie. Książki przydzielało wówczas Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Ryjewie. Pierwszego samodzielnego zakupu książek biblioteka dokonała dopiero w 1990 r.
Rok 1973 przynosi kolejną zmianę, w związku z Zarządzeniem nr 103 Ministra Kultury i Sztuki biblioteka gromadzka zostaje przemianowana na Biblioteką Publiczną Gminy Ryjewo.  Przy książnicy działały dwie filie, od 1948 r. w Straszewie oraz od 1957 r. w Benowie.
W drugiej połowie dwudziestego wieku działały również punkty biblioteczne m. in. w Jałowcu, Trzcianie, Barcicach, Jarzębinie oraz w PDPS-ie w Ryjewie. Rok 1973 był pod tym względem rekordowy, ponieważ na terenie gminy funkcjonowało aż siedem punktów. Z biegiem lat wszystkie zostały zlikwidowane.  11 marca 1992 r. Biblioteka Publiczna Gminy Ryjewo staje się jednostką organizacyjną kultury, a bezpośredni nadzór nad nią sprawuje Wójt Gminy Ryjewo. W dniu 9 maja 1997 r. Rada Gminy Ryjewo podjęła uchwałę o stworzeniu samodzielnej jednostki organizacyjnej pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Ryjewie. W 2011 r. biblioteka zyskała nowe lokum w obszernym budynku przy nowo wybudowanej szkole dla klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Ryjewie

 Pomysł na skrzyneczkę spontaniczny. Wspólnie z Anią i Justyną organizowaliśmy Dzień Dziecka dla dorosłych w formie geocachingu, wszystkim nam się spodobało:-)Wpadliśmy na pomysł, że z okazji jubileuszu 70-lecia  biblioteki w Ryjewie założyć możemy bibliotecznego keszyka ;-)

Kesz: Pierwszy etap to odnalezienie starej drukarni. Wszystko stanie się bardziej oczywiste po otwarciu pierwszych drzwi. W drukarni szukamy keszerską intuicją czegoś, w czym znajduje się informacja, gdzie szukać skrzynki finałowej:-)Dla pierwszych odkrywców drobne upominki ;-)

 Biblioteka czynna w określonych dniach i godzinach:

poniedziałek: 08:00 - 15:30

wtorek: 09:00 - 16:30
środa: ZAMKNIĘTE (ale keszować można)
czwartek: 09:00 - 16:30
piątek: 08:00 - 15:30
Istnieje możliwość podjęcia skrzyneczki w innych godzinach, po wcześniejszym (najlepiej dużo wcześniejszym) kontakcie ze mną. Kontakt kodowany. Nie dotyczy FTF STF TTF :-) 
 
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Róża - Całkowity dystans: 1416 km

Obrazki/zdjęcia
Dzisiaj
Kiedyś
Wpisy do logu: znaleziona 1x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy