Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stary most na Narwi - OP028B
Właściciel: SNUFFER
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 74 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Czas: 2:00 h    Długość trasy: 0.60 km
Data ukrycia: 15-04-2007
Data utworzenia: 16-04-2007
Data opublikowania: 16-04-2007
Ostatnio zmodyfikowano: 16-10-2010
7x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 4 obserwatorów
4 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: coza, Mela, Set
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Wymagany dodatkowy sprzęt  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
'Kid Można zabrać dzieciaki 'Dogs Można zabrać psa 'Island Cache na wyspie (łódka wskazana) swimming Wpław jak masz jaja 'Scenic Ładne widoki

SKRZYNKĘ MOŻNA TAKŻE ODSZUKAĆ BEZ GPS-a, POSŁUGUJĄC SIĘ WYŁĄCZNIE ZDJĘCIAMI


Carski most na Narwi

Pierwsze przeprawy przez Narew w Zegrzu powstały już w XIV wieku. Miasto była wtedy znaczącą osadą handlową. W XV wieku powstały tutaj pierwsze fortyikacje.
W XIX w Rosjanie wybudowali pierwszy most w 1894 roku. Był on drewniany i służył twierdzy tylko do czasu wybudowania stałej przeprawy.

W 1897 roku Rosjanie wybudowali na Narwii dwa mosty. Północny miał początkowo być mostem kolejowym na linii do Różana. Ostatecznie był to most drogowy z torami kolejki wąskotorowej i charakterystycznymi betonowymi wartowniami na obu przyczółkach. Służył wyłącznie załodze twierdzy Zegrze. Południowy most został zaprojektowany przez przyszłego twórcę mostu Poniatowskiego w Warszawie - inż. Miedczysława Marszewskiego. Był to stalowy most kratownicowy, podobnie jak warszawski most Kierbedzia. Obie przeprawy zostały wysadzone w powietrze 6 sierpnia 1915 roku przez wycofujące się wojska rosyjskie.


W trakcie II Wojny Światowej Niemieccy okupanci wykorzystali pozostałości rosyjskiego mostu (z betonowymi wartowniami) do utworzenia tymczasowej, drewnianej przeprawy.

(z opisu na www.forty.hg.pl)

Polecamy serdecznie wycieczkę po skrzynkę w słoneczną pogodę. Rzeka jest wtedy wspaniała.
Skrzynkę z miłością dedykujemy naszej miłej koleżandze Meli, której czekistowska odwaga w samotnym szturmowaniu fortów i ich kazamat utrwala nas w głębokiej wierze, iż wszyscy wspólnie należymy do wielkiej i nieustraszonej rodziny geocacherskiej.

Cache ukryty jest w jednej z betonowych budek strażniczych wystających radośnie z Narwi. Nadmieniam, iż zadanie macie w znacznym stopniu ułatwione, gdyż wydaje się, iż w środku nie ma strażnika, przynajmniej nie było gdy atakowaliśmy betonową wysepkę. Oczywiście mamy nadzieję, iż skrzynkę zdejmiecie tak samo jak my ją założyliśmy, czyli drąc się wpław przez rzekę. Na wypadek gdyby jednak morale padło w Was niczym w czeskim wojsku to mamy dla Was plan alternatywny:

Udajecie się pod koordynaty N 52 27,131 E 20 46,605 na przystań Polskiego Związku Wędkarskiego (ul. Rybaki 3/5) i u miłego pana wynajmujecie np. łódkę o kryptonimie Norton za powalające 13 zyli (stawka taka sama za godziną jak i za cały dzień, więc możecie pływać aż Wam ręce odpadną). Dodatkowo możecie tam zobaczyć Żelazne Wyspy i zrobić sobie zdjęcie. Bliżej jest co prawda inna stanica ale właściciel/zawiadowca mendowaty i nie współpracujący więc oby padł z głodu. No i nie ma Żelaznych Wysp.

Potem idzie już łatwo: sadzacie żonę/narzeczoną/żonę kolegi/siostrę/etc do wioseł a sami, popijając piwo, czekacie aż Was dowiezie w okolice betonowych strażnic. Potem musicie wkitrać się na kontrukcję wystającą z wody - ostrożnie ino bo łatwo grzebnąć się do wody. A tam, wiadomo.... Rekiny.
Skrzynki (małego, okrąglastego pojemnika) szukajcie w jednej ze strażnic wspomagając się zdjęciami. Na ścianie znajdziecie wysprajowany na niebiesko napis, który stanowi hasło do logu jak również stanowić będzie dowód na to, żeśta tam byli jakby kto podiwanił samego kesza. Zanotujcie więc hasło łaskawie.

Miłej zabawy!

www.opencaching.pl

Snuffer

Generated by The Selector

Obrazki/zdjęcia
Stary most
Stary i nowy most
Snuffer Mugin na wyspie
Żeby nie było, że nas nie było
Tu siedzę ja - cache
Cały czas pływałem dookoła wpław - na potrzeby zdjęcia wlazłem do łódki
Wracając zwolnijcie do 130 węzłów i unieście silniki
Żelazne Wyspy
Żelazne Wyspy
Czyż nie są piękne?
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 6x Wszystkie wpisy Galeria