Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Schrony Baterii Wydmowej - OP17DF
W bunkrze
Owner: ylstrom
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 4 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Traditional
Size: Regular
Status: Ready for Search
Date hidden: 30-03-2009
Date created: 30-03-2009
Date published: 30-03-2009
Last modification: 30-08-2010
99x Found
3x Not found
14 notes
watchers 19 watchers
111 visitors
80 x rated
Rated as: Excellent
15 x recommended
This cache is recommended by: Anneliese, Beeras, ci3jk4, czarkowaty, eliksir, fiordland, Highlander, inferna, kurier, Leone, lobopl, pan_ryba, pichu., tańczące fasolki, Wściekły Wąż
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Torch needed  Nature  Monumental place  You will need a shovel 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
Dodatkowe atrybuty skrzynki

Zapraszam do spaceru Szlakiem Fortyfikacji Nadmorskich, a w szczególności jego zachodnią, ślepą odnogą. Dla wytrwałych polecam oczywiście cały szlak (11,2 km) wraz ze znajdującymi się na nim 2 skrzynkami Irudzin (OP0B50 i OP0B51)

Jak dotrzeć na miejsce? Otóż należy podążać czerwonym szlakiem (start przy ul. Kruczej obok Pasanilu), aż do momentu gdy dochodzi on do płotu ogradzającego teren Terminalu Kontenerowego. Tam czerwony szlak odbija w prawo, jednak my kierujemy się w lewo w kierunku bunkrów z roku 1915.Drogę wskazuje tabliczka, a znaki dojściowe pilotują nas do końca. Dosyć szybko docieramy do pierwszego dużego bunkra (można zajrzeć do środka, lecz poza ciekawymi naciekami w prawej komorze nic interesującego nie znajdziemy). Kolejne jest niewielkie, grzybowate stanowisko ogniowe. Ostateczny cel znajduje się na końcu szlaku - jest to kolejny duży bunkier. W sumie od momentu startu mamy do przejścia w jedna stronę 3,5 km bardzo ciekawym, urozmaiconym terenem. 

Jesteśmy na miejscu, można się posilić oraz przygotować sprzęt do eksploracji:)Latarka i łopatka są konieczne. Możliwe, że trzeba będzie odkopać trochę wejścia.

Aby zaliczyć skrzynkę należy odwiedzic już tylko 2 komory. W prawej  znajduje się pierwsza podpowiedzi do hasła. Umieszczona jest za pomocą magnesa (neodym 2 cm fi) na suficie pomieszczenia w strefie "suchej" tzn, że nie trzeba włazić na ciemny , mokry piach ani zbliżać sie do nacieków (tym bardziej przy nich grzebać!!)

W środkowym, najtrudniej dostepnym bunkrze, zakopany jest keszyk. Szukać należy po prawej stronie NA drugim rogu od wejścia, na głębokości ok 10 cm. Ponownie szukamy w strefie suchej (więc do nacieków i ciemnego piachu proszę się nie zbliżać). Kesz nie jest w worku i mam nadzieję, że pojemnik od solodesa spełni pokładane w nim nadzieje:) Proszę dokładnie go zakręcać!!

Dodatkowo znajduje sie tutaj druga część podpowiedzi do hasła, schowana dokładnie tak samo jak w prawej komorze (tj. neodym na suficie w suchej częśći).

Jako, że ostatnio skrzynka zostałą skradziona (bardzo interesuje mnie jak ją znaleziono:/), proszę o dokładne maskowanie powierzchni, tak by nie było widać śladów kopania. Skrzynke proszę zakopać dokładnie tak jak jest teraz!!

HASŁO:

hasłem jest tytuł piosenki pewnej heavy metalowej kapeli. Bardzo znanej dodajmy (klasyk). Pisownia angielska, małymi literami bez spacji.

Podpowiedź odnośnie nazwy zespołu znajduje sie na okładce logbooka. Dwa kluczowe słowa tytułu (po polsku) znajdziecie na magnesach. Całe hasło składa się z 4 słów. Polecam zapoznanie sie z pełnym tekstem piosenki (dla mnie cacko) i wysłuchanie jej (np na youtube), szczególnie w wersji koncertowej gdy śpiewa publika.

Magnesy proszę starannie odkładać na miejsce tak by nie były zbytnio widoczne (ale nie upychajcie ich zbytnio po dziurach:). 

W bunkrze jest bezpiecznie, nic się na głowę nie sypie, proszę jednak uważać na wystające czasami z sufitu pręty!! 

Przy wymianie fantów, proszę nie zabierać woreczków strunowych, tylko do nich wkładać podmianki. Średnica otworu pudełka to tylko 5 cm, długość pudełka to 15 cm, warto uwzględnić to przy planowanej wymianie.

Podpowiedź została przeniesiona z lewej do srodkowej komory, gdyz wedle relacji ostatniego znalazcy jest ona czasowo zamieszkiwana przez blizej nieokreślonego człowieka. Mi osobiście nie zdarzyło się spotkać tam nikogo podczas ok 6-7 wizyt, ale ostroznosci nigdy za wiele. 

Fotki z opisu są już niezbyt aktualne, ale zostawiam je dla oddania klimatu:)

Zapraszam w teren.

 

Pictures
Wejście
Tak wchodzimy
Nacieki
Log entries: Found 99x Not found 3x Note 14x Picture 15x All entries Show deletions Gallery