Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Kościół Miłosierdzia Bożego - OP8R57
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 112 m. ASL.
 Region: Poland > dolnośląskie
Cache type: Puzzle
Size: Small
Status: Archived
Date hidden: 21-03-2018
Date created: 21-03-2018
Date published: 21-03-2018
Last modification: 21-04-2021
10x Found
2x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
30 visitors
4 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Take something to write  Offset cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Kościół Miłosierdzia Bożego w Głogowie – rzymskokatolicka świątynia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Głogowie, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Jest to jeden z największych obiektów w tym mieście, znajduje się na Osiedlu Piastów Śląskich (II). Budowę rozpoczęto w roku 1987 i trwa ona nadal. Dnia 1 maja 1989 r. Bp Józef Michalik poświęcił plac pod budowlę, a 8 lipca 1989 r. tymczasową kaplicę, mieszczącą 420 osób. Parafia Miłosierdzia Bożego powstała z podziału parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie, dając podwaliny pod ośrodek duszpasterski na nowym osiedlu Piastów Śląskich. Decyzją z sierpnia 1987 r. ówczesnego biskupa Józefa Michalika, ks. kan. mgr Janusz Idzik – przyszły proboszcz mającej powstać na mapie miasta nowej parafii, przybył do Głogowa w 1987 r., by zająć się organizacją i budową nowego ośrodka parafialnego.

Projektantem kościelnego kompleksu jest dr hab. inż. arch. Marian Fikus z Poznania wraz z zespołem: inspektorem zespołu inż. Adamem Olizarowskim i kierownikiem budowy mgr inż. Leszkiem Idzikiem. Kompleks parafii zaprojektowany był z rozmachem i ciekawą koncepcją architektoniczną. Ideą założenia było uformowanie zespołu na zasadzie wpisania w stok i wykorzystanie jego naturalnych walorów: takie kształtowanie bryłowe, by współtworzyło przestrzeń miejską ulic i placów oraz nawiązywało do tradycji polskiej architektury sakralnej. Realizacja projektowa idei w strukturze urbanistycznej współgra z koncepcją w planie.
W skład ośrodka duszpasterskiego wchodzą takie obiekty, jak: dom sióstr (325 m2), plebania (887 m2), kościół (2170 m2), schronisko dziennego pobytu dla dzieci szczególnej troski w miejsce zespołu oświatowego (651 m2), biura parafialne (118 m2), dzwonnica (36 m2) oraz baszta (49 m2). Kubatura całości to: 27 770 m3.
Oprócz dwukondygnacyjnej świątyni w skład ośrodka wszedł jeszcze duży obiekt domu parafialnego mieszczący liczne pomieszczenia i sale oraz plebania. Dolny Kościół został oddany do użytku w listopadzie 1994 r. Prace budowlane w pierwszych etapach szły bardzo sprawnie i dynamicznie. Związane to było nie tylko z wielkim zaangażowaniem mieszkańców osiedla i ich pracą społeczną, ale również z dość dobrą sytuacją finansową rodzin.

 

Żeby obliczyć finałowe współrzędne będą nam potrzebne informacje z tabliczek, które są na krzyżu przy grobie obok wejścia do kościoła oraz druga, która jest przy pomniku Jana Pawła II, bliżej drugiego wejścia do głównego kościoła. 

A- Misje Święte z okazji, ... lecia parafii- liczba (pierwsza tabliczka od góry)
B- suma wszystkich cyfr przy pomniku Jana Pawła II w ostatnim rzędzie

WSPÓŁRZĘDNE FINAŁOWE

N 51° 38.(B+689)'

E 16° (A-19).910'

 

Kesz to mały pojemnik, który urodził się z logbookiem oraz certyfikatem dla pierwszego znalazcy. Życzę powodzenia

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Log entries: Found 10x Not found 2x Note 0x All entries Show deletions