Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stacja kolejowa Jelcz-Miłoszyce - OP8PTJ
Kto pyta, nie błądzi.
Właściciel: Meksha
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 128 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 04-12-2017
Data utworzenia: 04-12-2017
Data opublikowania: 04-12-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 05-12-2017
18x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 3 obserwatorów
125 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ZałogaPAAW
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Stacja kolejowa Jelcz-Miłoszyce

Bahnhof Meleschwitz (do 1935 r.), Fünfteichen (Meleschwitz) (do 1939 r.), Fünfteichen (do 1945 r.)

 

Jelcz Miłoszyce - stacja węzłowa w km 70,261 linii 277 Opole Groszowice - Wrocław Główny oraz początkowa dla jednotorowej linii 292 przez Wrocław Sołtysowice do Osobowic - wschodniej obwodnicy kolejowej Wrocławia. Na linii 292 kursują obecnie (12.2017) pociągi Kolei Dolnośląskich a do niedawna tylko pociągi towarowe - ruch pasażerski wstrzymano od 23 czerwca 2000 r. Brak ruchu na linii doprowadził do jej nieprzejezdności w 2008 r. W latach 2012-2013 nastąpiła przebudowa stacji, w wyniku której została ona zredukowana do posterunku odgałęźnego. Nowy układ torowy stanowi trapezowe przejście rozjazdowe oraz odgałęzienie linii nr 292, zabezpieczone żeberkiem ochronnym. Pomiędzy torami linii nr 277 zbudowany został wysoki, wyspowy peron, z niestrzeżonym dojściem w poziomie szyn. Przed modernizacją stacja sprawiała przygnębiające wrażenie, gdyż z trzech peronów używany był tylko jeden, wyspowy - nieczynna była również kładka prowadzącą na ten peron (w ramach przebudowy została ona rozebrana). Jedyny istniejący tor główny dodatkowy został częściowo rozebrany i kompletne były tylko tory główne zasadnicze oraz jeden boczny, prowadzący do rampy oraz placu ładunkowego. Linia do Sołtysowic odgałęziała się po stronie wschodniej i na zachodniej głowicy nie posiadała już połączenia rozjazdowego z linią w kierunku Czernicy.

Ruch pociągów prowadzony był przez nastawnię "JM", która posiadała urządzenia mechaniczne scentralizowane z sygnalizacją świetlną, choć większość rozjazdów posiadała napędy elektryczne. Obecnie na nastawni funkcjonują już nowe urządzenia typu E z nakładką komputerową, sterowane zdalnie z Jelcza Laskowic. Na stacji budynek dworca z 1909 roku - zbliżony bryłą do konstrukcji z Kolei Doliny Bobru, czy kolei Otmuchów - Przeworno, budowanych równolegle.

Źródło: głównie semaforek.kolej.org.pl


O keszu:

Skrzynka znajduje się w miejscu niezbyt ruchliwym. Poza momentami przyjazdu pociągu (kursuje co 20-30 minut) raczej nie ma tu mugoli, ale bądź czujny, bo możesz być obserwowany z peronu bądź pobliskich zabudowań, zachowuj się dyskretnie, jeśli trzeba, poczekaj chwilę, aby nie zdradzić swoich zamiarów i nie spalić skrzynki. Kesz do podjęcia o każdej porze dnia i nocy ale szukanie po zmroku może dostarczyć dodatkowych wrażeń tym bardziej, że do nieczynnego budynku dworca można się łatwo dostać, trzeba tylko wciągnąć brzuch ;)

Podczas szukania nie musisz zbliżać się do torów ani nawet wchodzić na peron, kesz ukryty w miejscu ogólnodostępnym. Nie zapomnij pisadła bo w keszu się nie zmieściło.

 

Jak znaleźć?

  1. Kordy nie wskazują miejsca ukrycia kesza, są jedynie wskazaniem miejsca zabawy.

  2. Udaj się do informacji dworcowej, gdzie z megafonu spłyną na ciebie dwie liczby: AB-CD

  3. Wykonaj działanie: 10*(A+C)+B-D. To ilość metrów, jaka dzieli Cię od miejsca ukrycia kesza – podążaj w kierunku Wrocławia.

 

UWAGA

Dla pierwszego znalazcy, który znajdzie i zaloguje znalezienie (wraz ze zdjęciem logbooka) mam ręcznie rysowany certyfikat FTF (wyślę pocztą lub przekażę osobiście):)Ponieważ jest to mój pierwszy założony kesz, miło mi będzie, jak napiszesz coś więcej, niż dwa słowa lub skrót;)Życzę udanych poszukiwań!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Widok budynku stacji
Widok budynku stacji - od parkingu
Wnętrze stacji-kasa biletowa
Kolej już jeździ
nieistniejące przejście na peron
To widzi kesz