Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Bazar na Kole - OP8NUN
Na co można wydać sto tysięcy w kilka godzin?
Owner: szubaada
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 111 m. ASL.
 Region: Poland > mazowieckie
Cache type: Multicache
Size: Micro
Status: Ready for Search
Time required: 0:15 h    Distance to travel: 0.30 km
Date hidden: 09-06-2018
Date created: 04-09-2017
Date published: 09-06-2018
Last modification: 09-06-2018
71x Found
0x Not found
0 notes
watchers 6 watchers
139 visitors
52 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Fixed by magnet 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Wielu moich znajomych gdy usłyszy: Koło, mówi: bazar. To chyba najpopularniejsze miejsce w całej okolicy. Bywają tutaj Warsawianiści szukający starych zdjęć, turyści poszukujący pamiątek, dyplomaci kupujący antyki, zbieracze nie mogący powstrzymać się od zakupu, handlarze ukradkiem sprawdzający opłacalność transakcji na serwisach aukcyjnych. "Zwykłych" i niezakręconych ludzi tutaj jak na lekarstwo. Dużo tutaj cwaniaków, trzeba się targować. Trzeba mieć dystans, lepiej nie robić zdjęć (chyba że ukradkiem) bo można wpakować się w tarapaty, ja mam takie doświadczenia i nie publikuję zdjęć "Z Koła" :-)

Warto jednak odwiedzić ten bazar, jego klimat na długo pozostaje w pamięci. Z pewnością dobrze zapamięta to miejsce Prezydent Trucji Erdogan, jego żona w 2016 roku spędziła tuta kilka godzin i wydała ... sto tysięcy złotych. Podobno kupowała antyczne meble, ale znając tutejszych sprzedawców śmiało można założyć, że kupiła meblościankę "na wysoki połysk" typu "ODRA" myśląc, że robi interes życia, bo to taki modernistyczny vintage :-)

Trochę historii z warszawskiej WIKII:

"Bazar na Kole to jeden z bazarów w dzielnicy Wola, zlokalizowany w kwadracie ulic: Ciołka, Obozowa, Księcia Janusza i Newelska. Organizatorem Warszawskiej Giełdy Staroci Na Kole jest WSS Społem Wola.

Bazar ten czynny jest cały tydzień. Od lat 80. XX wieku w poniedziałki działa tu giełda zoologiczna, przeniesiona spod mostu Poniatowskiego, we wtorki i w piątki targ owocowo-warzywny, w soboty i niedziele bazar staroci (od lat 80.).

Największą popularność temu targowisku przynosi bazar staroci, czyli tzw. jarmark perski, który w latach 70. organizowany był na rynku na Mariensztacie, a później na bazarze Wolumen na Wawrzyszewie. W latach 90. rozrastający się bazar w niedzielę, który wymagał zamykania ul. Ciołka, został przeniesiony na stadion klubu Olimpia Warszawa i tak powstał bazar na Olimpii.

Specyfiką bazaru staroci jest możliwość kupienia różnych starych przedmiotów, zarówno cennych dzieł sztuki jak i rupieci. Spora część towarów pochodzi z terenów Ziem Odzyskanych, ale można tu niestety także trafić na falsyfikaty i podróbki. Zwykle na zewnątrz terenu targowiska odbywa się handel rzeczami używanymi, często sprzedawanymi przez ludzi ubogich.

Bazar staroci na Kole rozpoczyna się w sobotę w godzinach wieczornych około 18-19, kiedy część sprzedających przyjeżdża wcześniej aby zająć dobre miejsce na placu i handel jest wtedy znikomy. Główna część handlowa giełdy ma miejsce w niedzielę w godzinach od 7 do 13."

 

KESZ:

Aby znaleźć skrzynkę należy stanąć na współrzędnych i wypatrzeć duży czerwony wyraz na żółtym tle.

Ilość liter w tym wyrazie to X.

zaś to miejsce, które w alfabecie zajmuje druga literka tego wyrazu. 

N 52° 14.8(Y)(X+2*Y)'

E 020° 56.(X)(5+X)(2*X+1)'

Nawiasów nie mnożymy.

 

Mikro-skrzyneczkę naumyślnie umieściłem w pewnej odległości od bazaru, by można było szukać jej w dni targowe. Handlarze są naprawdę sprytni i pilnując towaru bacznie obserwują ewentualnych klyentów. Szukanie kesza wśród rozstawionych straganów mogłoby wydać się podejrzane :-)

OpenChecker
The owner of this cache allows you to check if you have the correct solution to the puzzle (final cache coordinates). You can do this before you go cache hunting!
Statistics: Attempts: 24 times, Hits: 20 times.
Additional waypoints
Stage Symbol Type Coordinates Description
1 Final location --- Trudność ćwiczenia - średnia :-)
Log entries: Found 71x Not found 0x Note 0x All entries