Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
#07 Radostowice - Stacja PKP - "Radostowianki" - OP8NGU
Właściciel: mandlus
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 260 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 16-08-2017
Data utworzenia: 16-08-2017
Data opublikowania: 16-08-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 18-08-2017
18x znaleziona
2x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
66 odwiedzających
11 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

20638373_131670020780039_3109847562626417946_n.jpg?oh=55bf0b6ee8be5b26e15ebbc07a3a3f7b&oe=5A3195AC

Opis miejsca:
Na miejscu znajduje się wciąż czynna stacja kolejowa. Kursują tędy głównie pociągi towarowe oraz osobowe relacji Rybnik – Bielsko-Biała.

Patron skrzynki:
Regionalny Zespół Śpiewaczy “Radostowianki”

Zespół powstał we wrześniu 1980 roku. Szkoła Podstawowa w Radostowicach była i jest miejscem spotkań zespołu. Opieka oraz troska o zespół kolejnych Wójtów Gminy Suszec oraz Dyrektorów Gminnego Ośrodka Kultury spowodowała, że zespół mógł się rozwijać oraz przetrwał prowadząc działalność artystyczną przez 30 lat. Od początku istnienia zespołu nieprzerwanie kierownikiem artystycznym jest mgr. Jadwiga Masny – nauczycielka muzyki oraz doradca metodyczny. Śląski folklor stał się jej życiową pasją oraz ciągłym poszukiwaniem piękna i szlachetności w gwarze oraz melodyce pieśni. Obecnie zespół twarzy 14 osób.

Zespół posiada w swoim repertuarze około 150 pieśni ludowych (zalotne, weselne, czepinowe, kołysanki, żartobliwe, na pory roku, wojackie, nabożne... ). Na scenie "Radostowianki" prezentują autentyczny strój, który nosiły mężatki na ziemi pszczyńskiej początkiem XX wieku. 

Od kilkunastu lat zespół wyjeżdża na liczne konkursy folklorystyczne, gdzie poddaje się ocenie profesjonalnego jury. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Występował m in. na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą; Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych WICI;  Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS"; I Festiwalu Folklorystycznym Dorosłych „Jak Cię widzóm tak Cie piszóm” w Woli; Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystyczch w Brennej czy Folkloriadzie Jurajskiej "Starodawne i bliskie czasy"w Poraju.

Regionalny Zespół Śpiewaczy "Radostowianki" ma na swoim koncie nagranie płyty "Jak jo byda syna miała" będącej efektem pracy, poszukiwań, doświadczeń oraz „zmagania się” z folklorem. Nie sposób było nagrać wszystkie pieśni, jakie zespół posiada w swym repertuarze. Dokonano więc wyboru i nagrano te pieśni, które śpiewały kiedyś kobiety na śląskiej wsi. Większość pieśni nagrana jest a capella więc brzmią autentycznie, wręcz etnicznie. Zespół brał również udział w nagraniach dla TV Katowice. W roku 2012 Regionalny Zespół Śpiewaczy Radostowianki nawiązał współpracę z muzykiem jazzowym Adamem Olesiem. Owocem współpracy jest wspólna płyta "Hurdu_Hurdu", na której pojawiają się tak znakomici muzycy jak: Dominika Kontny, Tomasz Kałwak, Radosław Nowicki, Damian Kurasz, Sławomir Berny oraz Sebastian Frankiewicz. „Hurdu_hurdu” to stara śląska muzyka, usłyszana i zagrana zupełnie na nowo. Oparta na tradycyjnych pieśniach ludowych, łączy je z charakterystyczną dla jazzu improwizacją. To kolaż gwary śląskiej (choć nie tylko gwary użyto w tekstach utworów), akustycznego brzmienia instrumentów oraz współczesnej aranżacji, podkreślonej przez wysmakowaną elektronikę.

SKRZYNKA:
XS, BYOP. FTF do odebrania w GOK Suszec, ul. Ogrodowa 22. W pojemniku logbook.

SKRZYNKA FINAŁOWA – PREMIA
UWAGA! Prawdopodobnie ta skrzynka zawiera cyfrę potrzebną do odnalezienia skrzynki finałowej. Zbierz je wszystkie, a według wzoru podanego na www.facebook.com/Geocachingsuszec znajdziesz skrzynkę finałową.

ID=J

Wpisy do logu: znaleziona 18x nieznaleziona 2x komentarz 0x Wszystkie wpisy