OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Pod mostkiem, mosteczkiem, mostuniem. - OP8KKD
Właściciel: CMS
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 103 m n.p.m.
location Województwo: Polska > mazowieckie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mała
status Status: Tymczasowo niedostępna
hidden Data ukrycia: 07-01-2017
creation-date Data utworzenia: 07-01-2017
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 26-11-2017
znaleziona 13x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 3 komentarze
watchers 4 obserwatorów
visits 41 odwiedzających
votes 10 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna rowerem  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Kiedyś była już w tym miejscu jakaś skrzynka. Udało mi się nawet ją złapać jak jeszcze wisiała. Jako, że miejsce jest urokliwe i warte zobaczenia o każdej porze roku. Postanowiłem odświeżyć kesza pod mostkiem.

 

Staw jest glinianką. Powstał w wyniku zalania wodą wyrobiska gliny, którego eksploatacja zakończyła się przed II wojną światową. Pierwsza cegielnia powstała we Włochach z inicjatywy Koelichenów w 1842 r. a wraz z jej utworzeniem rozpoczęto wydobywanie surowca. Potem powstawały kolejne cegielnie i wielokrotnie zmieniano ich lokalizację. Pozostałością po tym procesie są także Glinianki Cietrzewia.

 

Staw leży po lewej stronie Wisły, w Warszawie, w dzielnicy Włochy, w rejonie osiedla Nowe Włochy, w pobliżu ulic: Koziorożca, Rybnickiej, Globusowej, Zdobniczej, Obrońców Pokoju i Łuki Wielkie. Jest częścią Parku Staw Koziorożca, o powierzchni 4,71 ha. Park ten graniczy z Parkiem Kombatantów. Staw ma urozmaiconą linię brzegową. Obecna jego wielkość wynika z jego połączenia z mniejszą glinianką – w miejscu byłej grobli znajduje się obecnie mostek nad stawem.

Zgodnie z ustaleniami w ramach Programu Ochrony Środowiska dla m. st. Warszawy na lata 2009-2012 z uwzględnieniem perspektywy do 2016 r. staw położony jest na wysoczyźnie i zasilany jest stale wodami podziemnymi. Staw jest bezodpływowy. Powierzchnia zbiornika wodnego wynosi 2,0643 hektara.

Zgodnie z badaniem z 2004 roku na terenie zbiornika wodnego i w jego okolicach stwierdzono występowanie następujących gatunków ptaków: czernica, łyska i kaczka krzyżówka. Stwierdzono także obecność mewy pospolitej i mewy śmieszki. Na terenie stawu występuje bogata roślinność wodna, co świadczy o wysokim poziomie czystości m.in. osoka aloesowata. Spotkać można także: pałkę szerokolistną, Trzcinę zwyczajną i wierzbę białą.

 

Źródło - Wikipedia.pl

 

Kesz jest przykręcony pod mostkiem. Prawie na samym środku. Odkręcasz tylko dolną część. Pokrywka zostaje na miejscu.

Podjęcie jest możliwe w zimie (jeśli staw zamarznie na dobre) lub, o każdej innej porze, z użyciem np. woderów, przenośnego kajaka, czy co tam macie pod ręką, lub w keszowozie.