Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Największe miasto świata - OP8JKK
最大的城市在世界上
Właściciel: rredan
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 497 m n.p.m.
 Województwo: ? > ?
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 10-11-2016
Data utworzenia: 05-10-2016
Data opublikowania: 10-11-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 03-01-2018
0x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 0 obserwatorów
84 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Chongqing

重庆, Chongqing - nazwa, o której powtórzenie poprosiłem kilkukrotnie zanim ją zapamiętałem. Wydawało mi się, że usłyszałem ją po raz pierwszy w momencie, kiedy dowiedziałem się dokąd jedziemy. Najpierw nie kojarzyła się z niczym ale po chwili wróciło wspomnienie dokumentu widzianego parę lat wcześniej w TV. Oto i on:

Ponoć jest to (albo zamierza być) największe miasto świata, zajmuje obszar wielkości Austrii i jest zamieszkane przez... nikt tak naprawdę nie wie, ile osób. Różne źródła podają różne dane - choć najczęściej drugiej świeżości - począwszy od ośmiu, przez kilkanaście po trzydzieści, a nawet czterdzieści milionów osób.  Zamieszanie potęguje fakt, że czasem chodzi o granice administracyjne, całą metropolię albo megamiasto, a czasem o "miasto właściwe". Chińska Wikipedia podaje 33752000 osób dla 2014 roku, a rocznie ma przybywać mu kolejny milion mieszkańców. Jedno wiadomo na pewno: Bliźniacze Szczęście jest ogromne i rozwija się w zastraszającym tempie.

Kesz

Mały klipsiak na kordach. A bardziej pod kordami. Trzeba przejść przez barierkę i zajrzeć pod infrastrukturę widokową. Spoiler w przypadku wątpliwości. Logbook i certyfikaty. Zabierz ze sobą pisadło.

Lokalizacja i dojazd

Kesz ukryty jest na jednym z miejsc widokowych zlokalizowanych na Nanshan, Górze Południowej. Konieczny jest krótki spacer na jeden z wierzchołków, najkrótsza droga wiedzie wygodnym szlakiem, a raczej chodnikiem z waypointa. Drogą jeździ autobus 383 ale w pobliżu nie ma przystanku. Nie wiem, czy kierowca będzie skłonny się zatrzymać. Pewny dojazd taksówką.

Sugeruję dojazd metrem i spacer. Linia 3 (niebieska) z lotniska do Yudong. Sacja Wugongli - 五公里. Potem przez kampus Chongqing Technology and Business University - 重庆工商大学 do górnej bramy (waypoint) i dalej wzdłuż drogi do wejścia na szlak (waypoint).

PS

Zapraszamy również na nasz blog pisany z CQ: https://pyryposyczuansku.wordpress.com/ oraz - gdyby przydarzyło się komuś trafić w okolicę przed końcem 2016 roku - do kontaktu na WeChat, ID: rredan.

Flag Counter

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Początek ścieżki --- Wejście na szlak
Interesujące miejsce --- Górna brama kampusu
Obrazki/zdjęcia
To tu
Idź za znakami
Widok z okolicy kesza
Wpisy do logu: znaleziona 0x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy