Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Independence Day 8 - OP8JG2
Harcerski keszerski wypadzik do lasu
Właściciel: crazy_baby
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 249 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Czas: 48:00 h    Długość trasy: b.d.
Data rozpoczęcia wydarzenia: 11-11-2016
Data utworzenia: 27-09-2016
Data opublikowania: 07-10-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 06-12-2016
38 Uczestniczyło
42 Będzie uczestniczyć
18 komentarze
watchers 7 obserwatorów
80 odwiedzających
33 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

ID8

Pełni nadziei ale tez obaw zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie kontynuowania tradycji i zorganizować co roczne spotkanie keszerskie pod tym sławnym tytułem.

Chcielibyśmy aby każdy potraktował ten event jak my, tzn przede wszystkim jako okazja do SPOTKANIA SIĘ, spędzenia ze sobą czasu, pogadania, pośmiania się, wymiany doświadczeń keszowych i nie tylko.. :)

Oczywiście aby coś się jednak działo, oprócz wieczornych ognisk planujemy jakoś wypełnić Wam czas i pewnie nie będziemy zbyt oryginalni ale sprawdzone sposoby są po prostu..sprawdzone:)Inspirując się poprzednimi organizatorami, eventami na których było nam dane być, naszymi doświadczeniami i zamiłowaniem do uczestnictw na różnorakich rajdach, grach terenowych, dogtrekingach oraz eventach planszówkowych aby podzielić się tym co nas kręci, podjęliśmy wyzwanie tego eventu i chcemy spróbować umilić Wam wspólnie spędzony czas.

MIEJSCE

Spotykamy się, imprezujemy i nocujemy na kordach w:

Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
"Kokotek"
ul. Pusta Kuźnica 23
42-700 Lubliniec

Pewnie niejeden keszer pamięta to miejsce ze swoich młodzieńczych wypadów harcerskich (my co najwyżej Bytomski oddział Hufca). Czemu te okolice? Bo dla nas w miarę blisko aby móc kilka razy odwiedzić to miejsce i przygotować co nieco a do tego fajne tereny leśne i zupełnie puste keszowo okolice. Czemu właśnie tu? Bo jest sporo pokoi, do tego ogrzewanych. Standard ośrodka i pokoi określilibyśmy na harcersko-keszerski. Nie jest to Hilton ani Mariot więc szału się nie spodziewajcie, ale jest schludnie i wydaje się być czysto a na pewno panuje tu fajna atmosfera ludzi opiekujących się ośrodkiem. Zwracam z góry uwagę, że nie ma też łazienek w pokojach ale są na każdym piętrze męskie i damskie, po kilka umywalek i pryszniców w każdej. Jest może nie ogromna ale zadaszona wiata na ognisko grilowe przy samym ośrodku. Do tego co dla nas mega istotne, jeśli nie najważniejsze jest sala na której w razie niepogody (co mamy na myśli niektórzy wiedza :P) możemy się zgrupować, gadać, wymieniać mobilniakami i ownami i bawić się w naszym stylu. Obok sali jest dodatkowa sala jadalni oraz kuchnia, w której można dogadać się, żeby coś sobie ewentualnie podgrzać czy upichcić. Do udostępnienia będą jakieś czajniki czy też ekspres, ale oczywiście przy sporej il. osób dobrze będzie jak coś weźmiecie ze sobą.

Harcerstwo oprócz atrakcyjnych cen noclegów (30/40zł bez pościeli/z pościelą), oferuje też posiłki w świetnych cenach (5zł -śniadanie, 5zł-kolacja, 10zł-obiad DWUdaniowy), z których myślę warto skorzystać. Ze swojej strony prosimy o jak najszybsze decyzje co do noclegów i posiłków bo musimy przekazać il. osób chętnych do Hufca.

Jeśli jednak znajdą się tacy, którzy potrzebują wyższego standardu, mogą skorzystać oczywiście z innych okolicznych noclegów gospodarstw agroturystycznych lub innych ośrodków np:

http://www.sielankoweklimaty.pl/noclegi.html

http://www.posmyk.pl/index.php?page=wczasy

  WSTĘPNY PLAN

11.11 PIĄTEK

 • czekamy na Was już od 9-9:30 - byśmy mogli wyjaśnić zasady gry i na spokojnie się przywitać
 • od godz. 10-11 - (ok 4 godz - ok 15km) - Gra na orientację w klimacie miejsca w którym się znajdujemy. Drużyny 4-5 osobowe. Wyjścia z odstępem 5min, mapa z naniesionymi punktami kontrolnymi (keszami) bez współrzędnych, czasem z zadaniami, koniecznością zdobycia haseł, zdjęć. Przynajmniej jeden telefon w razie W, możliwość zrobienia zdjęcia, polecamy wziąć rownież KOMPAS. Z tych keszy później powstanie geościeżka, więc kolejny medal do zdobycia. Dodatkowo na zwycięską drużynę będzie czekać atrakcyjna nagroda:)Dla każdej drużyny pamiątkowy Dyplom.
 • ok. godz. 16  - obiad
 • pogaduchy, wymiana mobilniaków, owny
 • kolacja (?)
 • ognisko - drewno do dyspozycji, jedzonko i napitki we własnym zakresie, mile widziana gitara:)Radek, Rubin i Kazio...liczymy na Was i może na jakieś śpiewniki? :)
 • 20:45- Dla wolących siedzieć przez telewizorem zamiast w ekipie przy ogniu - mecz Polska-Rumunia 
 •  

12.11 SOBOTA

 • śniadanko
 • Paintball - jeśli pogoda dopisze i zbierze się grupa chętnych
 • okoliczne kesze i ścieżki (Lubliniec, PL-ka) oraz niespodziankowe nowości ścieżkowe :)
 • obiad
 • planszówki w nowoczesnym wydaniu - turniej lub zwyczajny games-room (wezmę kilka gierek, ale kto może niech też weźmie gry karciane, planszowe, imprezowe - wiadomo im więcej tym lepiej)
 • ognisko
 • wieczór z keszowymi kalamburami z pomocą Mariosków :)

 13.11 NIEDZIELA

 • śniadanko
 • spacery, kesze c.d.
 • rozjazd do domów

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Poniżej przedstawiam tabelę, w której prosimy o zapisy na noclegi, jedzonko, zabawy. Prosimy na bieżąco aktualizować dane jakby się coś zmieniło w trakcie.

Tabela rezerwacyjna

2 tyg przed eventem potrzebowalibyśmy przekazać dane dalej i wpłacić zaliczkę, stąd prośba o wpłatę do 25.10 na konto 50% kwoty (aby łatwiej się było rozliczyć) za noclegi i ew. jedzenie. Dane do konta poniżej:

Inteligo (PKO BP)

Magdalena Tetlak

50 1020 5558 1111 1342 7350 0002

W temacie przelewu proszę pisać "ID - nazwiska osób za które jest wpłata". Jeśli ktoś nas jeszcze nie poznał i ma jakieś obawy co do uczciwości, możecie śmiało pytać śląskich wyjadaczy keszowych :)

PROŚBA DO WSZYSTKICH

Z uwagi na możliwe zmiany, uzupełnienia informacji polecamy monitorować spotkanie. Opał mamy zapewniony, jednak musimy później zwrócić tyle drewna co zużyliśmy, mamy do dyspozycji las i siekierkę stąd liczę na męską pomoc w rąbaniu :)

Prosimy również o wyrozumiałość - póki co sami wszystko organizujemy, może nie być idealnie. Niestety nie mamy też takich zdolności i fantazji co do tworzenia super keszy i maskowań, wiec nie spodziewajcie się drugich mieszkańców lasów. Postaramy się jednak by była zabawa dla małych i dużych, mała rywalizacja, poprawne kesze..co z tego wyjdzie się okaże. Z uwagi na nie za dużą il. czasu, jeśli ktoś byłby chętny na jakąś pomoc w zrobieniu jakiegoś maskowania keszowego, możliwością zdobycia gadżetów na upominki czy nagrody prosimy o priv - jesteśmy otwarci na propozycje :)

Jeśli macie jakieś pytanie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu mailowego lub tel.

S E R D E C Z N I E     Z A P R A S Z A M Y !!!

CRAZY_BABY & TEAM

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.