Please log in to see the coordinates.                            
        
            Cache attributes
        
    
                          
 
                          
 
                          
 
                          
 
                    
        Description
    
    
                    
                            PL
                        
            
        Jeden z kilku schronów przeciwlotniczych na terenie Ełku. Niektóre spotkał smutny los i zostały zniszczone (jak np. ten po drugiej stronie ulicy z którym podobno mógł być połączony schron przy dworcu) inne natomiast istnieją do dziś. Jeden położony przy ulicy Dąbrowskiego przed wiaduktem możemy nawet pozwiedzać, ponieważ jego wejście jest przykryte tylko kawałkiem blachy, lecz jest zalany.
Teraz o dworcu.
Dworzec kolejowy Ełk Główny wybudowany został w 1868 roku. W czasie II wojny światowej obiekt uległ poważnym zniszczeniom. Po wojnie został odbudowany. Zewnętrzny wygląd dworca zachował do dziś, z wyjątkiem dachu który został wybudowany płaski, a wcześniejszy dwuspadowy został spalony podczas wkroczeniu Armii Czerwonej do miasta zimą 1945 roku.
W listopadzie 2013 roku rozpoczęła się modernizacja dworca zakończona w lipcu 2014. Odnowiony dworzec swoim wyglądem oraz przywróconym dwuspadowym dachem nawiązuje do pierwotnej architektury obiektu z przełomu XIX i XX wieku. 28 lipca 2014 budynek dworca po modernizacji został oficjalnie oddany do użytku. Koszt inwestycji wyniósł 6,4 mln zł netto i został sfinansowany ze środków własnych PKP i dotacji budżetu państwa.
Ale do rzeczy. Kesz ukryty w pobliskim parku tuż obok fontanny, która się w nim znajduje
Proszę podejmować kesza ostrożnie, ponieważ wokół dużo mugoli ;)
Informacje o dworcu z wikipedia.pl natomiast fotki z forum rygielpisz które szczerze polecam wszystkim "betonowym" ludziom :)
Pozdrawiam i zapraszam do poszukiwań! :)
            Additional hints
        
    
            Pictures
        
    
        Log entries:
        
            
            32x
            
            5x
        
        
        2x