Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Szlak kajakowy na rzece Trzebośnica. Etap I - OP8GYE
Skrzynka na szlaku kajakowym na rzece Trzebośnica w ramach projektu "Ekomuzeum atrakcją turystyczną regionu"
Właściciel: BSearcher
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 175 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 29-06-2016
Data utworzenia: 25-06-2016
Data opublikowania: 25-06-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 11-07-2016
7x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
39 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Qsiaki
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

"Ekomuzeum atrakcją turystyczną regionu. Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu"

 

W ramach tego projektu prezentowane są wyjątkowe i atrakcyjne: przestrzenie, szlaki, obiekty, miejsca, zasoby przyrodnicze, historyczne, kulturowe oraz działalność lokalnych społeczności z północnej części województwa Podkarpackiego. Dzięki zaangażowaniu się trzech Lokalnych Grup Działania: Lasowiackiej Grupy Działania, Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" oraz Lokalnej Grupy Działania "Region Sanu i Trzebośnicy", działaniu organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych, a przede wszystkim mieszkańców tego obszaru, powstało Ekomuzeum, projekt obejmował stworzenie Szlaku Kajakowy na Rzece Trzebośnica oraz innych atrakcji. Więcej informacji o projekcie: http://ekomuzeum.com/

 

SZLAK KAJAKOWY NA RZECE TRZEBOŚNICA

Trzebośnica - rzeka w województwie Podkarpackim, lewy dopływ Sanu o długości wynoszącej 35,5 km, powierzchni dorzecza 262km2. Jej źródła znajdują się w okolicy miejscowości Medynia Głogowska. Rzeka przepływa przez trzy duże mezoregiony fizycznogeograficzne: Płaskowyż Kolbuszowski, Równinę Tarnobrzeską oraz Dolinę Dolnego Sanu. Największe dopływy Trzebośnicy to: Nienadówka, Olechowiec, Turka, Tarlaka, Żyłka i Rokita. Rzeka przepływa przez następujące miejscowości: Trzeboś, Kąty Trzebuskie, Ruda Łańcucka, Łoiny, Wola Zarczycka, Hucisko, Jelna-Judaszówka, Nowa Sarzyna i Sarzyna.

 

CHARAKTERYSTYKA SPŁYWU

Etap I: Hucisko-Janda(Tama na Trzebośnicy). Dystans ok 8km, czas: 3 godziny

Spływ Trzebośnicą proponujemy rozpocząć tuż przy moście w miejscowości Hucisko(N 50* 16.877' E 22* 17.421'). Po lewej stronie brzegu, tuż za mostem na łąkach wodujemy kajaki i rozpoczynamy spływ, mijając po prawej stronie przysiółek Huciska o nazwie Rusiny. W miejscowości tej w XVI wieku istniała huta szkła, wykorzystująca obfitość piasku i drewna w okolicy. Dziś w północnej części znajduje się cegielnia. Z zabytków warto polecić kapliczkę z 1835r. oraz gajówkę z 1900r. Koryto rzeki na całej swej długości jest bardzo malownicze. Charakteryzuje się licznymi meandrami oraz wąskim i płytkim korytem o leniwym nurcie. Wpływając do miejscowości Judaszówka, rzeka ma coraz bardziej strome brzegi, miejscami przekształcające się w półwąwóz. Na tym odcinku występuje kilka zwałek rzecznych. Przy wyższym stanie wody nie ma potrzeby przenoszenia kajaka. Brzegi rzeki porastają wierzby i wiklina. Wpływając do Judaszówki, mijamy dwa mosty. Pierwszy to duży most o konstrukcji stalowo-betonowej na drodze łączącej miejscowość Smycze z Judaszówką. Drugi to stalowo-drewniany o ciekawej konstrukcji, z podjazdem służącym do podniesienia przęsła. Poniżej mostu po prawej stronie ciągną się zabudowania oraz sady owocowe. Widać także kościół parafialny w Judaszówce. Po lewej stronie mamy kilka domów przysiółka Grzywna. Powoli rzeka poszerza swoje koryto, woda zwalnia tempo i pogłębia się. To znak, że dopływamy do tamy, gdzie kończy się pierwszy etap spływu. Trasa atrakcyjna dostępna dla wszystkich.

- Opis: materiały promocyjne "Ekomuzeum"

 

SKRZYNKA

Skrzynka na kordach +/-2m to pojemnik wielkości mikro(100ml) "w opakowaniu". Podejmując skrzynkę zrób to, co Cezar w 49 roku p.n.e. (przypuszczalnie 10 stycznia). Znajdź "konstrukcję ułatwiającą wchodzenie na niewielkie wysokości". Sięgnij po kesza. 

Wymagana sprawność fizyczna, albo pomoc drugiej osoby, a także brak lęku przed wysokością i wchodzeniem do wody. Mogą się przydać wysokie rybackie kalosze, ale niekoniecznie, ewentualnie drabina, chociaż jest przygotowana :)



Obrazki/zdjęcia
Szlak
Szlak2
Szlak3
Spoiler