Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Pętla Bobrowicka - melioracja leśna - OP8ENM
Właściciel: gregor1s
Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 146 m n.p.m.
location Województwo: Polska > lubuskie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mikro
status Status: Gotowa do szukania
hidden Data ukrycia: 24-02-2016
creation-date Data utworzenia: 29-02-2016
published-date Data opublikowania: 29-02-2016
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 14-07-2018
znaleziona 49x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 0 komentarze
watchers 3 obserwatorów
visits 37 odwiedzających
votes 38 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 17 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], aniolekdiabelka, Ćwir, Driver, freney, GFS, gura11, hobbbysta, k.mil, krogulec, Marek19744330, Nati., rredan, rubin, Tisia, uhuhu, Wesker
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Pętla Bobrowicka - oznakowana droga pożarowa nr 26, wyróżniająca się utwardzonym podłożem i dodatkowo opisana jest kamiennymi drogowskazami z wyrytym napisem „Pętla Bobrowicka”. Trasa rozpoczyna się w Nowej Koperni i wiedzie w Bory Dolnośląskie. Przechodzi obok zabytkowych Kamiennych Drogowskazów oraz przez Stawy Bobrowickie. Utworzono tu dwa użytki ekologiczne: "Łabędzi Staw" i "Żurawie Bagno". Jest to rejon bytowania żurawi oraz miejsce polowań orła bielika. Trasę przecinają Wały Śląskie (najdłuższy obiekt archeologiczny w Polsce). Zakończenie 11,3 km trasy turystycznej znajduje się przy Leśniczówce w Bobrowicach - obecnie gospodarstwo agroturystyczne "Nad Bobrem". Pętla to w istocie zmodernizowana w ramach Interreg Polska droga pożarowa, m.in. w celu poprawy dostępności obszarów przyrodniczych dla celów turystyki. 

Tereny leśne wzdłuż Pętli usiane są ciekami wodnymi i poprzecinane rowami. Są tu rejony suche i bagienne. Utrzymaniu odpowiednich warunków w lesie służą zabiegi melioracyjne.

 Melioracje leśne - zabiegi, których podstawowym i zasadniczym celem jest poprawa (polepszenie) warunków produkcyjnych siedliska na powierzchniach leśnych. Melioracji podlegają głównie tereny przewidziane do odnowienia lub też powierzchnie nieleśne przeznaczone do zalesienia oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych gleb w uprawach i starszych drzewostanach.

Zabiegi melioracyjne przeprowadza się głównie w okresie poprzedzającym odnowienie lub zalesienie na powierzchniach o niekorzystnych dla wzrostu i rozwoju przyszłych upraw warunków strukturalnych, wilgotnościowych i żyznościowych gleby.

 Kesz to mikrus na koordynatach.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 49x nieznaleziona 1x komentarz 0x Wszystkie wpisy