Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Spichlerz i dworek - Kłobukowice. - OP89UB
Dworek i spichlerz w Kłobukowicach.
Owner: DjMafia123
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 255 m. ASL.
 Region: Poland > śląskie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 04-06-2015
Date created: 05-06-2015
Date published: 05-06-2015
Last modification: 11-06-2015
34x Found
0x Not found
0 notes
watchers 1 watchers
46 visitors
26 x rated
Rated as: Excellent
2 x recommended
This cache is recommended by: fredzio, MatM
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

One-minute cache  Nature  Monumental place  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Nie rozumiem dlaczego w tak ciekawym miejscu nikt jeszcze nie założył żadnego kesza.:PWięc zrobiłem to ja wraz z voyager11. :D 

 

W Kłobukowicach – wiosce położonej malowniczo na skarpie nadwarciańskiej w pobliżu Częstochowy – odnajdziemy ładny zespół pałacowy, na który składa się neogotycki pałac z drugiej połowy XIX wieku, XVIII-wieczny spichlerz i budynki folwarczne. Na przełomie XIX i XX stulecia pałac należał do światowej sławy śpiewaków operowych – braci Jana i Edwarda Reszków. Później gospodarowali tutaj Nieniewscy, którzy przekazali obiekt miastu Częstochowie. Obecnie jest to własność prywatna. Kłobukowice leżą kilka kilometrów na północny wschód od Częstochowy, w sąsiedztwie Mstowa. Sielski krajobraz wioski podkreśla płynąca tutaj leniwie i meandrująca Warta. W drugiej połowie XIX stulecia na jej lewym brzegu stanął eklektyczny pałac z romantyczną wieżą. Jego najbardziej znanymi właścicielami byli Reszkowie – śpiewacy operowi, którzy zdobyli światową popularność. Reszkowie wywodzili się z Warszawy. Karierę muzyczną zrobiło rodzeństwo: Józefina, Jan i Edward. W drugiej połowie XIX wieku podbijali sceny operowe Europy i Ameryki. Po zakończeniu kariery osiedlili się w swoich podczęstochowskich majątkach. Dobra ich liczyły wówczas ponad 3500 ha i obejmowały m.in. Skrzydłów, Garnek, Borowno i Kłobukowice. Pałac w Kłobukowicach należał do Reszków do czasów międzywojennych. W 1922 roku został własnością córki Edwarda – Janiny, która wyszła za Adama Nieniewskiego. W latach 30. Nieniewscy przekazali obiekt miastu Częstochowie. Podczas wojny znalazły tutaj schronienie setki uchodźców z Warszawy. Za czasów PRL w pałacu urządzono wpierw sierociniec, a później siedzibę spółdzielni rolniczej i Związku Walki Młodych. Obecnie jest własnością prywatną. Pałac w Kłobukowicach wzniesiono w stylu eklektycznym - dopatrzeć się w nim można elementów nawiązujących zarówno do gotyku, jak i klasycyzmu czy renesansu. Obiekt składa się z trzech części. Do głównego, dwukondygnacyjnego budynku przylega szerszy – jednokondygnacyjny. Obydwa postawiono na planie prostokąta. Najbardziej efektowana jest czterokondygnacyjna wieża, umieszczona po wschodniej stronie pałacu; zwieńczono ją neogotyckim krenelażem. Elewacje są boniowane. W sąsiedztwie pałacu zachowało się kilka budowli gospodarczych. Warto zwrócić uwagę na XVIII-wieczny spichlerz oraz zabudowania dla służby. W stronę Warty rozciąga się dziesięciohektarowy park z pięknymi okazami lip, jaworów czy kasztanowców.

 

O keszu:

Jest to pojemnik na jedzenie w którym znajdują się: samochodzik, spadochroniarz, 2 smycze, bransoletka, ołówek, logbook oraz 3 certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców (widać wszystko na jednym z załączojnych zdjęć). Kesza należy szukać w piwnicy spichlerza. Wejście tam jest obok polnej drogi która jest na zdjęciu. 

Życzę miłego szukania skrzynki! ;)

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Wejście do piwnicy.
Spichlerz.
Droga o której mowa w tekście.
Piwnica
Tak wygląda kesz.
Tu jestem. :)
Zawartość kesza.