Pierwszy drewniany kościół został zbudowany w 1909 r. z fundacji Marii Ewy Radziwiłłowej z Zawiszów. Zgodnie z carskim ukazem był drewnianą, jednowieżową świątynią bazylikową, trójnawową, z pięciobocznym prezbiterium, bez nawy poprzecznej. Posiadał chór z organami, dwie boczne kaplice, wieżę zegarową z dzwonami (zrabowanymi w czasie wojny), pomalowany na zewnątrz na brązowo, a w środku na biało. Posiadał od frontu podcieniowe wejście z trzema wrotami. W roku 1939 został uszkodzony podczas bombardowania i wtedy tez zaczęto wznosić fundamenty pod nowa świątynię. Spłoną doszczętnie we wrześniu 1944 roku podczas działań wojennych. Nowy kościół, który zaczęto wznosić przed 1939 r., nie został ukończony. Prace budowlane przerwała II wojna światowa i trudności okresu komunizmu. Dzisiejsza świątynia została wzniesiona w latach 1957-1964.
Pomnik Druhów Sokołów. Działacze sokoli podpisane na tablicy pamiątkowej to osoby zrzeszone w grupie "SOKÓŁ" - najstarszym polskim towarzystwie gimnastycznym. Zgodnie z hasłem ruchu "w zdrowym ciele zdrowy duch" członkowie mieli na celu podnoszenie sprawności fizycznej jak również podtrzymywanie świadomości narodowej. Działacze sokoli organizowali obozy instruktorskie dla druhów i druhen, uczuli ich dyscypliny i cnót obywatelskich. Na hymn ruchu wybrano "Marsz Sokołów", a symbolem stał się sokół - ptak dalekowzroczny, kojarzony z wolnością, sprawnością oraz niezawodnym atakiem. Wzorce wychowania przynosiły efekty - w czasie I wojny światowej znaczna część sokołów walczyła m. in. w II Brygadzie Legionów pod dowództwem Józefa Hallera. W latach 1939-89 działalność tej organizacji była oficjalnie zakazana - jednak działacze organizowali się poza granicami kraju.
Kesz to mini multi składający się z dwóch etapów: pierwszy to odnalezienie samej skrzynki (tradycyjne drzewno-dzuiplowe ukrycie) drugi to odnalezienie pomnika Sokołów.
ps. jeśli uważasz, że kordy są niedokładne wyślij info na priva z poprawnymi. dz :)