Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
KASZËBË - Krziże i kaplëczczi - OP83TU
Właściciel: wolny
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 124 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 13-08-2014
Data utworzenia: 13-08-2014
Data opublikowania: 13-08-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 15-08-2014
74x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
34 odwiedzających
66 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
30 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: abigeo, baloniarz, crazy_baby, CUPUSXD, Ćwir, Czarodziej, DeepBlue, DeepSea, Dezerter, djdioda, Driver, GFS, gokglowczyce, Hybryd, JacGal, Jed team, justrad, Kika, Klucken, Leśne oko, mcflis, mirtis, misiek, olgmar, Rausz, ronja, Sir Black, Tisia, Whatever, [ocenzurowano_1]
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
 
Krziże i kaplëczczi - Krzyże i kapliczki
 
Nieodłącznym elementem kaszubskiego krajobrazu są przydrożne kapliczki. Te  niewielkie budowle kultu, wznoszono przy drogach w miejscach objawień religijnych lub ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeń.
 
OPIS KESZA:
Żeby nie było, że wolny robi same proste kesze, to trzeba podnieść nieco poziom i w związku z tym wymyśliłem małe zadanie matematyczne. Co prawda na poziomie gimnazjum, ale zawsze to jakieś utrudnienie ;)
 
A więc zaczęło się tak... Któregoś dnia wpadłem do baloniarza z piwkiem i padł temat założenia projektu związanego z naszym regionem. Pogadaliśmy i doszliśmy do wniosku, że będzie to Projekt Kaszebe i będzie się składał ze 162 skrzynek. Po pewnym czasie, gdy zbliżał się termin odpalenia keszy trzeba było w końcu znaleźć nieco czasu i wziąć się do roboty. Baloniarz (X) tak się zabrał do pracy, że w ciągu 7 godzin założył 15 skrzynek. Mi (Y) w ciągu całego dnia wyszłoby jakieś 30, zakładając, że na sen potrzebowałbym 5 godzin w ciągu doby. Gdybyśmy sami tworzyli wszystkie skrzynki w projekcie, to ile czasu zajęłoby zrobienie całego projektu każdemu z nas z osobna (w zaokrągleniu do całości)?
 
Kordy kesza: N 54 11,X+535, E 17 14. 811-Y
 
 
Partnerami tego projektu są Powiat Bytowski, RDLP w Szczecinku, Nadleśnictwa: Bytów, Leśny Dwór oraz Trzebielino, Gminy: Borzytuchom, Kołczygłowy i Trzebielino oraz Partnerstwo Dorzecze Słupi.
OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 109 razy, trafień: 35 razy.
Wpisy do logu: znaleziona 74x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy