Ostatnio natrafiłem w miejscowej gazecie na ślad malutkiego muzeum znajdującego się w Kazimierzu. Zawsze chciałem umieścić kesza tak, żeby właściciel obiektu nie miał nic przeciw. Tym razem się udało i cieszę się, że jest to właśnie muzeum "Pod Dębową Górą". Gospodarz - Pan Franciszek Dzięgielewski bardzo chętnie oprowadza po miejscu, opowiada o swoich zbiorach i ich zastosowaniu. Dobrze radzę poświęcić chociaż 20 minut na zwiedzenie całości, a nie tylko szybki wpis do statystyk.
Dziwię się, że mieszkając w pobliżu i znając okolicę jak własną kieszeń nie było dane mi tu trafić. Uważam, że jest to miejsce niespotykane, pełne klimatu, stworzone z pasją. Sprawdźcie sami!
"Muzeum Pod Dębową Górą to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Można tu obejrzeć prywatną kolekcję przedmiotów pochodzących głównie z XX wieku, ale też kilka przedwojennych perełek. Wszystkie zbiory są własnością państwa Dzięgielewskich, którzy hobbystycznie zbierali eksponaty przez lata. Zbiory z Kazimierza to głównie przedmioty codziennego użytku i narzędzia rzemieślników. Muzeum istnieje od lat, choć ciągle się zmienia. A zaczęło się od zwykłej pasji do zbierania do zbierania rzeczy ładnych i mających jakąś historię - starych płyt, zapomnianych odbiorników radiowych."
opis pochodzi z gazety "Goniec Rumski" (czerwiec 2014)
Chcąc odwiedzić Muzeum, trzeba umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer 605-035-915
Jest to numer prywatny, dlatego może zdarzyć się sytuacja, w której przez dłuższą chwilę nikt nie odbierze telefonu.
Koordynaty wskazują na ulicę przy której mieści się muzeum. Powinieneś trafić w okolice bramy wjazdowej. W razie problemów szukaj pod numerem 10. Serdecznie zapraszam!
Kesz ukryty jest w środku, na pięterku. Zapytaj lub domyśl się sam ;)
W środku certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców. Dla najszybszego przewiduje również mały zestawik naprawczy.
Wszystkie przedmioty znajdujące się w skrzynce są na wymianę w systemie 1 za 1, 2 za 2 itd. Zaznaczam jednak że leżące luzem elementy wyścielające dno skrzynki wymieniamy tylko na inne tego samego typu, gdyż stanowić one mają ozdobę skrzynki.