OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Skrzynka nietypowa
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[PP] Abrama Cytryna - OP813D
ŚLIWKA | BRAMA | KAMIEŃ
Właściciel: Safrin
Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 227 m n.p.m.
location Województwo: Polska > łódzkie
type Typ skrzynki: Skrzynka nietypowa
size Wielkość: Normalna
status Status: Tymczasowo niedostępna
hidden Data ukrycia: 24-10-2014
creation-date Data utworzenia: 27-04-2014
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 10-01-2018
znaleziona 48x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 2 komentarze
watchers 4 obserwatorów
visits 12 odwiedzających
votes 45 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 30 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: anoriell, Artek89, bartekt1702, Bogas, Cripex, Ćwir, hobbbysta, izeq, jaceos, JArosław., JAsiek., Jeanpaul, kustosz12, Maleska, martinesss i ania, morrison-1986, Nati., nilu, Olo74_Lilalu, Pavvelek1979_, Ryjek+, snack, Victor+, Wojtek., wolsia , xlud, Yakub, yoshio, ziuta03, zwierzu666
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne  Dostępna rowerem  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Abrama Cytryna [PP]

Abram Cytryn- Urodził się w Łodzi w rodzinie żydowskiej. Uczęszczał do prywatnego, humanistycznego gimnazjum męskiego. Wiersze pisał od ósmego roku życia.

Podczas II wojny światowej przebywał w łódzkim getcie, gdzie nadal pisał wiersze i opowiadania. W 1944 wraz z rodziną został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zginął. Wyjeżdżając zabrał swoje utwory, które uznał za najlepsze. W 1945 jego starsza siostra Lucie odnalazła zbiór jego wierszy, i opowiadań, pozostawionych przez niego jako mniej wartościowe. Znajdowały się w mieszkaniu przy ulicy Starosikawskiej 12, ostatnim miejscu pobytu rodziny Cytrynów przed wysiedleniem do obozu. Jego dzieła, spisane w 24 zeszytach, znajdują się obecnie w zbiorach Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles.

Na wniosek Jerzego Kropiwnickiego, krótki odcinek dawnej ul. Chryzantem, prowadzący od skrzyżowania z Bracką do jednej z bram nowego cmentarza żydowskiego w Łodzi został nazwany ul. Abrama Cytryna.

Źródło:12

Skrzynka

Skrzynka wzorowana na poznańskim cyklu KzK. Moim zadaniem było założyć skrzynkę tematycznie powiązaną z wylosowanymi słowami. Kolejno są to: śliwka, brama, kamień. Na samym początku wspomnę, że w tym miejscu była już skrzynka (OP1375). Nie ukrywam, że inspirowałem się pomysłem z tego kesza. Kiedy przeczytałem wylosowane słowo "brama" to była moja pierwsza myśl.  Kesz powstał przy ulicy Abrama Cytryna. Typ skrzynki "multicache" nie do końca pasuje w tym przypadku, dlatego skrzynka jest "nietypowa". A teraz do rzeczy. Czekają was dwa etapy i finał. Zabawę zaczynamy w miejscu wskazywanym przez współrzędne. Więcej informacji w podpowiedzi kodowanej.(Nie trzeba wchodzić na teren cmentarza). Do zaliczenia skrzynki wymagane jest hasło. Znajdziemy je w pniu śliwy. Powinno być przykryte korą. Aby rozwiać wątpliwości podpowiem, że podane jest ono w formie "hasło: ****". Pamiętajcie, aby z każdym elementem kesza obchodzić się ostrożnie. Na pierwszych trzech znalazców czekają certyfikaty i miejsca na podium. Dla pozostałych certyfikaty pocieszenia. Miejsce wydaje się być odludne, jednak to tylko złudzenie. Dużo osób się tam pałęta. Kesza polecam szukać za dnia.

Powodzenia!!!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Bird McDonald's - Całkowity dystans: 1711 km
geokret  Moneta z 1979 roku - Całkowity dystans: 4372 km
geokret  Lala - Całkowity dystans: 2 km
geokret  chihuahua - Całkowity dystans: 2 km
geokret  Zawieszka - Całkowity dystans: 4 km
geokret  5CENT - Całkowity dystans: 797 km